26.06.2015. 10:50
Pirms nedēļas par pamatīgu traci ASV kausa izcīņā futbolā parūpējās Sietlas "Sounders" un Portlendas "Timbers" mačs, kurā tika piespriestas trīs sarkanās kartītes, bet nu divu gadu diskvalifikācija no kausa izcīņas piespriesta "Sounders" kapteinim un ASV izlases kapteinim Klintam Dempsijam.

Sietlas "Sounders" šobrīd ir MLS tabulas augšdaļā un arī kausa izcīņā, kurā izdevies uzvarēt četras reizes pēdējos sešos gados, šī komanda tika uzskatīta par galveno favorīti. Taču mačā pret "Timbers" pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, un jau kopš 69. minūtes "Sounders" bija spiesta spēlēt mazākumā.

Papildlaikā Portlenda izvirzījās vadībā, turklāt Sietla savainojuma dēļ palika jau divu vīru mazākumā, taču īstā katastrofa sekoja - 111. minūtē par visai apšaubāmu pārkāpumu ar dzelteno kartīti tika sodīts ugandietis Maikls Azira, un viņam tas bija otrais brīdinājums.

Šāds tiesneša lēmums raisīja plašu neapmierinātību Sietlas spēlētājos, it īpaši kapteinī Klintā Dempsijā, kurš izsita tiesnesim no rokām viņu piezīmju grāmatiņu un saplēsa to gabalos. Tiesnesis par šādu rupjību parādīja sarkano kartīti arī viņam, un Dempsiju no tālākas dusmu izpaušanas komandas biedri atturēja tikai ar pūlēm.

ASV izlases rindās 112 spēles aizvadījušais un 40 vārtus guvušais Dempsijs vēlāk atvainojās par savu nesavaldību, taču MLS viņam piešķīra trīs spēļu diskvalifikāciju. Daudz bargāks sods šonakt sekoja no ASV Futbola federācijas - viņam piešķirta divu gadu diskvalifikācija vai sešu spēļu diskvalifikacija no US Open. Par pamatu tiks ņemts tas sods, kurš izrādīsies ilgākais. Tāpat Dempsijam arī būs jānomaksā soda nauda, kuras apjoms netiek atklāts.

"Sounders" spēli pabeidza septiņu(!) spēlētāju sastāvā un par uzvaru pacīnīties vairs nespēja, zaudējot 1:3 un izstājoties no kausa izcīņas.

Izmantotie resursi:Sounders FC sustains 3-1 loss in Lamar Hunt...BBC - Homepage