02.01.2014. 15:30
Pasaules hokeja čempionātā U20 vecuma grupā sākušās ceturtdaļfināla cīņas. Pirmajā spēlē ASV jaunie hokejisti ar 3:5 piekāpās Krievijas vienaudžiem, tādējādi kļuvis skaidrs, ka šogad junioru čempionātā tiks kronēts jauns čempions, jo pagājušogad Ufā triumfēja tieši amerikāņi.

Jau no pirmajām minūtēm abas komandas demonstrēja ātru, skatāmu un arī vārtiem bagātu hokeju. Krievijas izlase prata divreiz izvirzīties vadībā, tomēr amerikāņi ne tikai atspēlējās, bet arī paši pārņēma mača grožus savās rokās. Pirmā perioda vidusdaļā nedaudz vairāk kā 10 minūtēs tika gūti pieci vārti, bet ASV ieguva minimālu vadību (3:2).

Amerikāņi demonstrēja nedaudz labāku individuālo meistarību un ātrumu, arī otrajā periodā turpinot terorizēt Krievijas aizsardzību. Krieviem vadību izdevās atgūt pēc diviem lielajiem vairākumiem perioda vidū – minūtes laikā Ņikita Zadorovs divreiz cauršāva amerikāņu aizsardzību. Starp citu, otrais lielais vairākums tika iegūts samērā kuriozā veidā – amerikāņu hokejista Stīvena Santīni mestā ripa lidoja ne tikai ārā no aizsardzības zonas pāri visa laukumam, bet arī pāri laukuma aizsargstiklam.

ASV hokejisti trešajā periodā atkal enerģiski centās uzlauzt Krievijas aizsardzību, tomēr šoreiz – atšķirībā no pirmā perioda – krievi spēlēja krietni pacietīgāk un drošāk, amerikāņiem retu reizi tiekot pie metiena. Amerikāņiem arī īsti neizdevās radīt bīstamus momentus divos vairākumos trešā perioda laikā, bet mača pēdējā minūtē ASV nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un pēc rupjas aizsarga kļūdas savā laukuma pusē ielaida arī piekto ripu.

Pa diviem vārtiem Krievijas izlases labā guva jau minētais Zadorovs un Pāvels Bučņevičs, bet trīs rezultatīvas piespēles Antona Sļepiševa rēķinā. Andrejs Vasiļevskis pēc neveiksmīgā pirmā perioda atlikušajā laikā spēlēja pārliecinoši, spēlē kopumā atvairot 30 pretinieku metienus.

Pusfinālā Krievija spēlēs ar Zviedrijas/Slovākijas pāra uzvarētāju. Laukuma saimnieki spēlēs šovakar, bet pusfināla spēles gaidāmas 4.janvārī.

Izmantotie resursi:Frontpage - 2014 IIHF World Junior Championship...

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029