19.05.2013. 20:31
Pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas svētdien izcīnīja ASV hokejisti, kas ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somijas hokejistus.

Spēles rezultātu jau mača 58.sekundē atklāja centra uzbrucējs Kreigs Smits, savukārt spēles 16.minūtē ASV izdevās rezultātu dubultot, kad precīzs bija uzbrucēja Pola Ščasnija raidījums.

Līdz mača 49.minūtei saglabājās nemainīgs rezultāts, taču tad somi pamanījās vienus vārtus atgūt - trāpīgs bija uzbrucējs Lauri Korpikoski.

Arī pēc vārtu guvuma Somija nepadevās un turpināja uzbrukt. Tas vainagojās panākumiem, kad 53.minūtē izdevās rezultātu izlīdzināt - otrais precīzais metiens padevās Korpikovski.

Atlikušajā spēles laikā rezultāts vairs nemainījās - pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2.

Papildlaikā komandām vārtus gūt neizdevās, tāpēc bronzas medaļnieks bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

Tajā ASV izlase bija pārāka ar 2:1, turklāt abus vārtus amerikāņiem guva 19 gadus vecais uzbrucējs Alekss Galčeniks

Somijas spēles laikā pamatīgi nodarbināja ASV izlases vārtsargu Džonu Gibsonu, pa kura vārtiem izdarīja 38 metienus, tikmēr sāncenši pa Ānti Rāntas cietoksni - 25 raidījumus.

Pēdējo reizi ASV medaļas izcīnīja tālajā 2004.gada čempionātā, kad Čehijā tika pie bronzas godalgām, savukārt kopš 1962.gada šī amerikāņiem bija tikai trešā godalga.

Kā ziņots, apakšgrupu turnīrā Helsinku grupā uzvarēja Somija, savukārt otrajā vietā ierindojās Krievija, kamēr ASV finišēja trešie. Kā pēdējā ceturtdaļfinālam kvalificējās Slovākijas valstsvienība.

Tikmēr Stokholmas grupā uzvarēja daudzus pārsteigumus sagādājusī Šveice, kas joprojām cīnās bez zaudējumiem. Otrā regulāro turnīru noslēdza Kanāda, bet trešā bija Zviedrija. Ceturtdaļfinālā kā ceturtajai izdevās tikt Čehijai.

Vēlāk sekojošajās ceturtdaļfināla spēlēs Zviedrijas izlase pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 pārspēja Kanādu, Somijas valstsvienība nenoturēja trīs vārtu pārsvaru, tomēr ar rezultātu 4:3 pieveica Slovākiju, Šveice ar 2:1 uzvarēja Čehiju, bet ASV izlase ar rezultātu 8:3 sagrāva pērnā gada čempionvienību Krieviju.

Reklāma Jāizceļ, ka ceturtdaļfināla barjeru nespēja pārvarēt neviena no pērnā gada turnīra medaļniecēm - attiecīgi Krievija, Slovākija un Čehija.

Savukārt pusfinālā Zviedrijai savā laukumā izdevās pārspēt Somiju ar rezultātu 3:0, bet otrajā pusfinālspēlē Šveice izrādījās pārāka par ASV izlasi ar tādu pašu rezultātu.