05.01.2016. 18:25
Somijas galvaspilsētā Helsinkos par pasaules U20 čempionāta bronzas ieguvējiem kļuva ASV hokejisti, kas negaidīti pārliecinoši ar rezultātu 8:3 sakāva Zviedrijas vienaudžus. ASV pēc diviem tukšajiem turnīriem tā bija pirmā medaļa kopš 2013. gada, kad amerikāņi Krievijas pilsētā Ufā kļuva par pasaules čempioniem. Finālspēle starp Somiju un Krieviju šovakar paredzēta plkst. 20:30.

Amerikāņi jau pirmajā trešdaļā ieguva divu ripu pārsvaru, kad trīsarpus minūšu laikā guva divus vārtus. Vispirms 12. minūtē zviedru vārtsargs tika galā ar trim metieniem, tomēr atlēkušo ripu mērķī dabūja Anderss Bjorks (1:0), bet 16. minūtē Metjū Tkačuks pēc tāla metiena precīzi pielika nūju, trīs sekundes pēc vairākuma beigām panākot 2:0.

Zviedrijai gan pavisam ātri izdevās atspēlēties, jau pusotru minūti līdz trešdaļas beigām atjaunojot līdzsvaru. 18. minūtē Viljams Lāgesons no vārtu priekšas samazināja starpību (1:2), savukārt pēc 55 sekundēm Kārls Grundstrems ar pirmo pieskārienu panāca neizšķirtu (2:2).

Ja no pirmā nokdauna skandināvi piecēlās, tad otrajā trešdaļā ASV pilnībā izšķīra spēles likteni. 23. minūtē Broks Bouzers no zilās līnijas atguva vadību (3:2), pēc 49 sekundēm Raiens Donato ātrā pretuzbrukumā pārsvaru dubultoja (4:2), bet pirmo vārtu autors Bjorks un Brendons Karlo trešdaļas izskaņā panāca jau 6:2. Trešajā trešdaļā zviedru sagrāve turpinājās, un Fēlikss Sandstrems no savu vārtu tīkla ķeksēja vēl divas ripas (2:8). Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām beidzot vārtus guva arī zviedri - Aksels Holmstrems panāca 3:8.

Abas komandas spēlēja arī vienā apakšgrupā, un toreiz Zviedrija svinēja uzvaru ar rezultātu 1:0 – 23. minūtē vienīgos vārtus guva Aleksanders Nīlanders. Zviedrija uzvarēja grupā un līdz šim vienīgo zaudējumu piedzīvoja pusfinālā, ar 1:2 atzīstot mājinieces Somijas pārākumu. Amerikāņi pusfinālā ar identisku rezultātu piekāpās Krievijai.