16.05.2013. 15:11

Ar pamatīgu sagrāvi un 11 gūtiem vārtiem ceturtdien sākās 2013.gada pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu izspēle - Helsinkos pašreizējie pasaules čempioni krievi ar 3:8 atzina ASV pārākumu, noliekot čempionu pilnvaras. ASV hokejisti pusfinālu sasnieguši pirmo reizi kopš 2009.gada.

Neveiksmīgs Krievijai padevās jau pirmā perioda vidus, kad 50 sekunžu laikā ASV izlases uzbrucēji Tīdžejs Ošī un Pols Štasnijs divkārt pārspēja krievu vārtsargu Iļju Brizgalovu. Vienu ripu gan Krievija atguva vēl pirmajās 20 minūtēs pēc 4.maiņas uzbrucēja Aleksandra Svitova metiena. Otrajā periodā Neits Tomsons un Alekss Galčeņuks rezultāta starpību palielināja līdz trim vārtiem - 4:1. Savā pirmajā spēlē čempionātā ar vārtu guvumu izcēlās Aleksandrs Ovečkins, trešā perioda sākumā pēc vārtsarga Semjona Varlamova (stājās vārtos 2.perioda beigās) piespēles panākot 2:4. Pavisam īsā laika sprīdī komandas apaminījās vēl ar vienu vārtu guvumu katra - amerikāņiem vārtus mazākumā guva Raiens Kārters, bet Krievijai jau vairākumā izcēlās Aleksandrs Perežogins.

Krievija izmisīgi centās vēl vairāk samazināt starpību, bet kā auksta duša nāca ASV aizsarga Džeikoba Troubas vairākumā gūtie vārti mača 49.minūtē un jau 3:6. Vēl brīdi vēlāk šķita, ka Krievija jau vairs nevēlas cīnīties - vēl divas ripas Semjona Varlamova vārtos ielidoja 11 sekunžu laikā pēc Deivida Mosa un Štasnija metieniem (3:8). Līdz mača beigām rezultāts vairs nemainījās un ASV pārliecinoši sasniedza pusfinālu. Pēdējo reizi pie medaļām amerikāņi tika 2004.gadā, kad izcīnīja bronzu.

Informācija tiek papildināta..

Pēdējos piecos čempionātos Krievija bija izcīnījusi trīs čempionu titulus un vēl reizi zaudējusi finālā. Iepriekš H grupas spēlē Krievija uzvarēja ASV ar 5:3. Krievijas izlase šajā čempionātā jau cieta kādu ārkārtīgi negaidītu zaudējumu, 9.maijā ar 1:2 piekāpjoties Francijai apakšgrupas mačā.

Vēl šodien ceturtdaļfinālos tiekas Šveice un Čehija (15.45), Somija un Slovākija (18.30), kā arī Kanāda un Zviedrija (21.15).

Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Šaurītes 1, Krustpils pagasts, Krustpils novads, LV-5120