05.01.2013. 17:56
Pasaules čempionātā hokejā U-20 vecuma grupā sestdien triumfēja ASV valstsvienība, kas finālmačā ar 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) pieveica Zviedriju.

Kaut pirmā vadībā izvirzījās Zviedrijas izlase, divi Roko Grimaldi gūtie vārti otrajā trešdaļā nodrošināja vadību amerikāņiem. Punkts tika pielikts pašā cīņas izskaņā, kad ripu ASV izlase ieraidīja tukšos vārtos.

Zīmīgi, ka Grimaldi jau otro reizi guvis vārtus pasaules čempionāta finālmačā - 2010.gadā viņa precīzs metiens palīdzēja amerikāņiem triumfēt pasaules U-18 čempionātā.

Dramatiska bija arī spēle par trešo vietu, kurā turnīra saimniece Krievija ar 6:5 (3:2, 1:2, 1:1, 1:0) pārspēja Kanādu.

Pirmajā trešdaļā krievi divreiz ieguva divu vārtu pārsvaru, bet kanādieši vairs neļāva pretiniekiem atrauties un uzvarētājs tika noskaidrots vien papildlaikā, kura otrajā minūtē uzvaras vārtus guva Valērijs Ņičuškins.

Krievu rindās divreiz precīzi meta pagājušā gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles drafta pirmais numurs Nails Jakupovs, bet Kanādas rindās ar vieniem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās 2011.gada drafta pirmais numurs Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Pirms tam piektdien tika aizvadīta spēle par piekto vietu, kurā Čehija ar 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) pieveica Šveici.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts ASV izlases vārtsargs Džoss Gibsons, savukārt par rezultatīvāko hokejistu kļuva Nūdžents-Hopkinss, kurš sešos mačos izcēlās ar trim vārtiem un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Septīto vietu turnīrā ieņēma Somija, astotā palika Slovākija, devītajā vietā ierindojās Vācija, bet pēdējā, desmitā palika Latvija, kuras vietā nākamajā sezonā augstākās divīzijas turnīrā spēlēs Norvēģija. Turnīrs risināsies Zviedrijas pilsētā Malmē.