18.05.2014. 19:24
Uzvaru pasaules hokeja čempionāta spēlē svētdien izcīnīja ASV izlase, kas ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) pieveica Somiju un B apakšgrupas kopvērtējumā apsteidza Latviju.

Spēles rezultātu jau 19.sekundē atklāja amerikānis Broks Nelsons, bet 47.minūtē jau 2:0 panāca Tailers Džonsons. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Tūka Mentile samazināja deficītu līdz minimumam, bet cīņas beigās ripu tukšos vārtos ieraidīja Džonsons.

Līdz ar to apakšgrupas kopvērtējumā amerikāņi ar 11 punktiem sešās spēlēs pakāpās uz otro vietu, atpaliekot vien no Krievijas, kuras kontā ir maksimāli iespējamie 15 punkti piecās cīņās. Pa deviņiem punktiem piecos mačos ir Baltkrievijai un Latvijai, Somija tikusi pie astoņiem punktiem sešās spēlēs, bet par vietu ceturtdaļfinālā turpina cīnīties arī pašreizējā pasaules vicečempione Šveice, kuras kontā ir septiņi punkti.

Septītā ar pieciem punktiem piecos mačos ir Vācijas izlase, bet Kazahstānas kontā divi punkti sešos mačos.

Vēl vienā mačā svētdienas vakarā Krievija sacentīsies ar Vāciju, bet Latvija nākamo maču aizvadīs pirmdien, kad samēros spēkus ar Baltkrieviju.

Tikmēr A apakšgrupas līderu spēlē svētdien Kanāda ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Zviedriju. Līdz cīņas 22.minūtei pēc Jūakima Lindstrema un Līnusa Klāsena metieniem Zviedrija pārņēma vadību ar 2:0, tomēr Breidens Šens un Kevins Bieksa panāca izlīdzinājumu.

Uzvarētājs mačā noskaidrojās vien papildlaikā, kura trešajā minūtē izcēlās Raiens Eliss.

Vēl vienā šīs grupas spēlē svētdien Čehija tiksies ar Norvēģiju.

A grupas kopvērtējumā tagad pirmās divas vietas ar 15 punktiem sešās spēlēs ieņem Kanāda un Zviedrija, kurām seko Francijas, Čehijas, Norvēģijas un Slovākijas izlases, kas ieguvušas septiņus punktus. Dānija ar pieciem punktiem piecās spēlēs ir septītā, bet Itālija sešās cīņās tikusi pie trim punktiem.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.