14.07.2012. 18:02
Gatavojoties Londonas olimpiskajām spēlēm, aizliegto vielu lietošanā pieķerti sportisti no ASV, Grieķijas un Uzbekistānas, kuriem visiem bija plānots piedalīties četrgades centrālajā pasaules sporta notikumā.

ASV komandā testosterons konstatēts 2010.gada pasaules čempionei telpās 400 metru skrējienā Debijai Dannai.

Sportiste izcīnīja ceturto vietu olimpiskās atlases sacensībās 400 metros un viņa bija reāla kandidāte uz vietu 4x400 metru stafetes komandā.

Kaut Danna pieprasījusi B proves pārbaudi, viņa pati skandāla iespaidā atsaukusi savu kandidēšanu uz dalību Olimpiādē.

Vieglatlētikā skandāls arī Grieķijā - aizliegtās vielas konstatētas valsts labākā šķēpmetēja Gervasa Filipiža organismā.

Pagājušajā mēnesī Filipidis piedalījās Eiropas čempionātā, bet ar rezultātu 72,39 metri nespēja kvalificēties finālsacensībām. Savukārt viņa sezonas labākais rezultāts ir 79,82 metri.

Reklāma Tikmēr Uzbekistānā par marihuānas lietošanu no līdzdalības olimpiskajās spēlēs atsaukts džudists Abdulls Tangrijevs, kurš 2008.gada Pekinas Olimpiādē izcīnīja sudrabu svara kategorijā virs 100 kilogramiem.

Viņš pagājušajā gadā kļuva par pasaules čempionu un bija viens no galvenajiem favorītiem uz medaļu arī Londonā.

Savukārt Uzbekistānas oficiālā versijā saka, ka Tangrijevs olimpiskās spēles izlaidīs kājas pirksta lūzuma dēļ.

Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija risināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām - 27.jūlijā.