06.07.2015. 07:47
ASV sieviešu futbola izlase svētdien Kanādas pilsētā Vankūverā ar 5:2 uzvarēja līdzšinējo čempioni Japānu Pasaules kausa finālspēlē.

Amerikānietes jau 16. minūtē bija vadībā ar 4:0 un trīs vārtus (3., 5. un 16. minūtē) jau bija guvusi Karli Loida. Vēl izcēlās Lorina Holideja (14. minūtē).

Japānietēm 27. minūtē Juki Ogimi atguva vienus vārtus, bet 52. minūtē Džūlija Džonstone raidīja bumbu savos vārtos, rezultātam kļūstot 4:2. Tobina Hīta divas minūtes vēlāk iesita piektos vārtus.

ASV futbolistes par pasaules čempionēm kļuva trešo reizi un līdz ar to - par pirmo komandu ar trim tituliem. Iepriekšējo reizi amerikānietes uzvarēja 1999. gadā. Kopš tā laikā šāgada komandā bija palikušas divas spēlētājas - Ebija Vambaha un Kristija Rampone.

Amerikānietes uzvarēja arī pirmajā sieviešu Pasaules kausā 1991. gadā. Divas reizes - 2003. un 2007. gadā triumfējušas vācietes, bet 1995. gadā uzvarēja Norvēģija.