06.07.2015. 08:43
Pasaules kausa izcīņā sieviešu futbolā šonakt triumfēja ASV izlase, kas Kanādas pilsētā Vankūverā notiekošajā finālā ar 5:2 uzvarēja Japānas valstsvienību. Ar "hat-trick" izcēlās amerikāņu pussardze Karli Loida.

ASV un Japānas futbolistes jau otro finālturnīru pēc kārtas sacentās Pasaules kausa izcīņas izšķirošajā spēlē. Ja pirms četriem gadiem Vācijā Japāna uzvarēja pēcspēles sitienos, tad šoreiz pārākas bija amerikānietes, kuras svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru – 5:2.

Mača iznākums tika izšķirts jau pašā sākumā. 16 minūšu laikā ASV guva četrus vārtus. Trīs no tiem iesita kapteine Karli Loida – trešos vārtus amerikāņu pussardze iesita no laukuma centra. Puslaika pārtraukumā ASV devās ar trīs vārtu pārsvaru (4:1), ko spēja nosargāt atlikušajās 45 minūtēs – 5:2.

Pirmo reizi Pasaules kausa finālā futbolistes guva septiņus vārtus, un Loidas "hat-trick" arī ir pirmais gadījums zelta spēlēs. ASV kapteine trīs vārtus guva 13 minūšu laikā, taču tas nav ātrākais "hat-trick" ne tikai turnīru vēsturē, bet arī šī gada čempionātā. Šveices pussardze Fabiena Humma komandas uzvarā pār Ekvadora (10:1) trīs vārtus guva piecu minūšu laikā.

ASV futbolistēm tas ir trešais triumfs Pasaules kausa izcīņā. Divas uzvaras ir Vācijai, bet pa reizei ir triumfējušas Japāna un Norvēģija. 2019. gada Pasaules kausu uzņems Francija.

Izmantotie resursi:Fédération Internationale de Football...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties