19.08.2016. 23:48
ASV vīriešu basketbola izlase Riodežaneiro olimpisko spēļu pusfinālā piektdien ar 82:76 (26:17, 19:22, 21:18, 16:19) pārspēja Spāniju, tādējādi 16.reizi spēlēs titula mačā.

Finālā amerikāņi tiksies ar Austrālijas un Serbijas pusfināla spēcīgāko komandu.

Amerikāņi, kurus joprojām trenē pieredzējušais Maiks Kržiževskis, viņa vadībā uzvarēja iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs Pekinā un Londonā, tagad lūkos tikt pie trešā čempionu titula pēc kārtas.

ASV izlases rindās rezultatīvākais bija Klejs Tompsons, kurš guva 22 punktus,14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Kevinam Durantam, bet labākais cīnītājs zem groziem bija Deandrē Džordans, kurš savāca 16 bumbas zem groziem.

Savukārt Spānijas izlasē ar 23 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Po Gasols.

ASV basketbolisti ieguva vadību jau no otrās minūtes, mača turpmākajā gaitā ne reizi nenonākot iedzinējos. Pirmā puslaika beigās spāņi spēja pietuvoties līdz mīnus 3-4 punktiem, bet pārtraukumā amerikāņi devās ar sešu punktu pārsvaru (45:39).

Otrajā puslaikā ASV basketbolisti noturēja savu pārsvaru un svinēja uzvaru ar 82:76, iekļūstot turnīra finālā.

Vēlāk pusfinālā latviešu izcelsmes austrāliešu trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālija duelēsies ar Serbiju.

Cīņas par medaļām vīriešu basketbolā notiks svētdien.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161