03.02.2014. 20:48
Pirmdien, 3. februārī, Katalāņu mūzikas pilī Barselonā notika FIBA 2014. gada Pasaules kausa izcīņas izloze. ASV basketbolisti C grupā spēlēs ar pasaules čempionāta debitantēm Somiju un Ukrainu, kā arī Okeānijas vicečempioni Jaunzēlandi, Dominikānas Republiku un pasaules vicečempioni Turciju.

Jona Kazlauska trenētie Lietuvas basketbolisti tika ielozēti D grupā kopā ar Angolu no otrā groza, Koreju no trešā groza, Slovēniju no ceturtā groza, Meksiku no piektā groza un Austrāliju no sestā groza. Austrāliešus trenē latviešu izcelsmes treneris Andrejs Lēmanis.

Pirmā zara komandas turnīru sāks Andalūzijā – A grupas spēles notiks Granadā, savukārt B grupas cīņas risināsies Seviļā, pilsētā, kur spēlē Kristaps Porziņģis. Otrā zara komandas sacentīsies tālu viena no otras. C grupas spēles paredzētas latviešiem labi zināmajā Basku zemes pilsētā Bilbao, bet D grupas komandas pirmās piecas spēles aizvadīs Kanāriju salās.

# A grupa B grupa C grupa D grupa
1 Spānija Argentīna ASV Lietuva
2 Ēģipte Senegāla Somija Angola
3 Irāna Filipīnas Jaunzēlande Koreja
4 Serbija Horvātija Ukraina Slovēnija
5 Brazīlija Puertoriko Dominikāna Meksika
6 Francija Grieķija Turcija Austrālija

Pasaules kausa izcīņa notiks 2014. gada 30. augustā – 14. septembrī Spānijā. Divdesmit četras komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās (A, B, C, D) pa sešām komandām katrā. Grupu turnīrs no 30. augusta līdz 4. septembrim tiks izspēlēts Bilbao, Laspalmasā, Granadā un Seviļā.

Katras grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies 6.-14. septembrī. Pirmā zara komandas (A1, A2, A3, A4, B1, B2, B3, B4) astotdaļfinālus, ceturtdaļfinālus un pusfinālus izspēlēs Madridē, savukārt otrā zara vienības sacentīsies Barselonā.

Pasaules kausa izspēles kārtība

Astotdaļfināli notiks 6. un 7. septembrī, ceturtdaļfināli tiks izspēlēti 9. septembrī Barselonā un 10. septembrī Madridē. Pusfināli risināsies 11. septembrī Barselonā un 12. septembrī Madridē. Medaļu spēles paredzētas Spānijas galvaspilsētā – cīņa par bronzu 13. septembrī, zelta spēle 14. septembrī.

Divdesmit četras komandas pirms izlozes tika izsētas pēc dažādiem principiem. Pirmajā grozā valstsvienības tika atlasītas pēc sasniegtajiem rezultātiem 2006.-2013. gadā, savukārt pārējos piecos grozos virsroku ņēma ģeogrāfiski apsvērumi. Tas tika darīts, lai komandas no viena kontinenta netiktu ielozētas vienā grupā.

1) Pasaules kausa izspēles kārtība paredzēja, ka pirmo divu vietu īpašnieces FIBA rangā – ASV un Spānija – tiks ielozētas dažādos zaros, lai savstarpēji netiktos turnīra pirmajās fāzēs. Spānija spēlēs A grupā, savukārt amerikāņi cīņas sāks C grupā.

2) Ģeogrāfisko principu ievērošanas dēļ Somija nedrīkstēja tikt ielozēta grupā, kur to jau gaidītu Eiropas komanda (Spānija vai Lietuva). Tādējādi somi tika ielozēti vienā grupā ar ASV.

3) Ģeogrāfisko apsvērumu dēļ Austrālija nedrīkstēja tikt ielozēta vienā grupā ar Jaunzēlandi. Tādējādi Andreja Lēmaņa trenētie austrālieši varēja nokļūt A vai D grupā, kur priekšā atradās vismaz divas Eiropas komandas.

Izmantotie resursi:FIBA.com | We Are BasketballAglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties