19.08.2016. 22:32

, LSM.LV - Sports

ASV izlasē Klejs Tomsons nodrošināja 22 punktus, savukārt 14 punkti bija Kevina Duranta rēķinā. Spānijai rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Pau Gasols.

Amerikāņi pēdējā ceturtdaļā noturējās drošā vadībā un galotnē intriga izpalika, jo minūti un 18 sekundes pirms spēles beigām Pols Džordžs ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca uzvarētājiem 13 punktu pārsvaru (82:69). ASV valstsvienība olimpiskajos turnīros nav zaudējusi jau 24 spēlēs pēc kārtas.

Divos iepriekšējos olimpiskajos turnīros Pekinā un Londonā ASV un Spānija tikās finālā, kur nepārspēti abas reizes palika amerikāņi.

Rio startēja 12 valstsvienības, kas tika sadalītas divās grupās pa sešām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.