05.06.2013. 20:46

2.jūnijā Dzintaros sākās Latvijas pludmales futbola čempionāts, kurā, līdzīgi kā pērn, startē astoņas komandas. Pirmajā posmā divas uzvaras divos mačos izcīnīja „Kreiss”, VBFK un FK „Honda” vienības. Kopumā posma spēles izvērtās ļoti saspringti, un tikai vienā no astoņiem mačiem kādas komandas pārsvars pārsniedza divus vārtus.

Ja pašreizējo čempionu „Kreiss” divi panākumi, pat neskatoties uz to, ka viens no tiem tika izcīnīts pret šosezon ar diviem Latvijas izlases spēlētājiem (Andi Dombrovski un Gati Rožkalnu) pastiprināto „Skonto” FK vienību, nav pārsteigums, tad pērnās sezonas pastarīšu VBFK divas uzvaras gan. Valta Būmaņa padotie pirmajā spēlē ar 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) pārspēja FC „Raita”, bet otrajā ar 4:3 (0:0, 2:0, 2:3) pieveica „Jauno dinamieti”. Jāpiebilst, ka otrajā mačā uzvaras vārti tika gūti tikai 45 sekundes līdz pamatlaika beigām, to autors Agnis Pūpols. „Jaunā dinamieša” rindās ar „hat-trick” izcēlās Sergejs Vasiļjevs.

Izlozei bija labpaticies jau pirmajā posmā savest kopā abus galvenos šīs sezonas favorītus – „Kreiss” un „Skonto” FK. Mača pirmā trešdaļa pagāja bez vārtu guvumiem, bet otrajā rezultātu atklāja pašreizējie čempioni. „Skonto” gan itin drīz ne vien atspēlējās, bet pēc Anda Dombrovska precīza sitiena arī izvirzījās vadībā. Tomēr, kā izrādījās nedaudz vēlāk, tie bija „Skonto” FK pēdējie gūtie vārti šajā spēlē. „Kreiss” izlīdzinājumu panāca divas minūtes vēlāk, to paveica komandas neapšaubāmais līderis Dmitrijs Jakovļevs, un viņš arī bija tas, kas trešā perioda sākumā guva uzvaras vārtus – 3:2 (0:0, 2:2, 1:0). Jāpiebilst, ka „Skonto” FK otrajā trešdaļā ieguva tiesības uz t.s. „pendeli”, taču Maksima Seņa izpildīto soda sitienu atvairīja „Kreiss” vārtsargs Aleksandrs Kļušins.

Otrajā mačā „Kreiss” pretī nāca RTU komanda. Neskatoties uz to, ka rezultātu atklāja „studenti”, „Kreiss” izcīnīja itin pārliecinošu uzvaru 6:3 (1:1, 2:1, 3:1), un līdz ar to izvirzījās turnīra vadībā. Jāpiebilst, ka „Kreiss” vienībai šajā sezonā pievienojies kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Nikolajs Kočerigins.

Trešā komanda, kas izcīnīja uzvaras abos mačos, ir Ventspils FK „Honda”, taču ventspilniekiem abi panākumi nāca vien pēcspēles sitienu sērijā, līdz ar to turnīra tabulā „tikai” četri punkti un trešā vieta. Vispirms „Honda” trīs minūtes līdz mača pamatlaika beigām panāca 3:3 (1:0, 1:3, 1:0) izlīdzinājumu, bet vēlāk triumfēja pret „TUC/FTA”, bet savā otrajā spēlē līdzīgā manierē atspēlējās pret FC „Raita” – 4:4 (2:3, 1:1, 1:0), un arīdzan uzvarēja „pendeļu” sērijā.

Pa trim punktiem pirmajās divās spēlēs ieguvušas „TUC/FTA” un „Skonto” FK vienības, bet apaļa nulle pagaidām FC „Raita”, „Jaunais dinamietis” un RTU rēķinā.

Latvijas čempionāta otrais posms notiks 15.jūnijā turpat Dzintaru pludmalē, bet trešais – dienu vēlāk. Spēļu sākums pulksten 11:30.

FC „Raita” – VBFK 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)„TUC/FTA” – FK „Honda” 3:4 (0:1, 3:1, 0:1, 0:0, 0:1)VBFK – „Jaunais dinamietis” 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)FK „Honda” – FC „Raita” 5:4 (2:3, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)„Skonto” FK – „Kreiss” 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)RTU – „TUC/FTA” 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)„Jaunais dinamietis” – „Skonto” FK 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)„Kreiss” – RTU 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Dienu iepriekš Dzintaros risinājās Superkausa izcīņa, kurā spēkus samēroja pērnās sezonas zelta godalgu ieguvēja „Kreiss” un kausa izcīņas laureāte FK „Honda”. Pēc pamatlaika rezultāts bija līdzvērtīgs 2:2, savukārt pagarinājumā laukumā risinājās īsta sportiskā drāma – vispirms pusminūti pirms tiesneša beigu svilpes savus otros vārtus šajā mačā guva „Honda” pārstāvis Aleksandrs Novožilovs, savukārt „kreisieši” no neveiksmes izglābās divas sekundes pirms cīņas noslēguma – trāpīgs bija D.Jakovļevs (arī otrie vārti).

Pēcspēles sitienu sērijā aukstasinīgāki izrādījās „Kreiss” futbolisti, kopumā mačā triumfējot ar rezultātu 5:4. Interesanti, ka dienu vēlāk notikušā čempionāta abās spēlēs „Honda” savus sāncenšus uzveica tieši „pendeļu” sērijā.

Informāciju sagatavoja:Kaspars Lakševics,FTA sabiedrisko attiecību vadītājs