03.02.2015. 09:35
Kazahstānas labākais basketbola klubs "Astana" no galvenā trenera pienākumu veikšanas atbrīvojis serbu speciālistu Aleksandru Trifunoviču, bet lietuviešu mediji vēsta, ka vietā varētu stāties bijušais Rīgas VEF treneris Ramūns Butauts.

47 gadus vecais Trifunovičs par "Astana" treneri strādāja no 2013. gada decembra, pusi sezonas strādājot arī ar Latvijas valstsvienības kapteini Jāni Blūmu. Šajā sezonā komandai nav izdevies attaisnot kluba vadības cerības - VTB līgā pašreiz sešas uzvaras un desmit zaudējumi dod vien 10. pozīciju turnīra tabulā, savukārt FIBA Izaicinājuma kausā Last16 turnīrā pēc pirmā apļa viena uzvara un pēdējā vieta apakšgrupā.

Trenera karjeras laikā Trifunovičs vadījis arī Belgradas "Crvena Zvezda", Viļņas "Lietuvos Rytas", grieķu "Panionios Nea Smyrni", Sanktpēterburgas "Spartak"un Kauņas "Žalgira" komandas.

Basketnews.lt vēsta, ka ceļā uz Kazahstānu gatavojas doties lietuviešu speciālists Ramūns Butauts, kuram pēdējā darba pieredze ir iepriekšējās trīs ar pusi sezonas bija Rīgas VEF galvenais treneris. Iepriekš karjerā Butauts vadījis arī "Šiauliai", Rīgas ASK, ukraiņu "Donetsk" un Kauņas "Žalgiri".

50 gadus vecais Butauts bijis vairāku Lietuvas jauniešu izlašu treneris, tiekot pie visa kaluma medaļām Eiropas vai pasaules čempionātos. No 2007. līdz 2009. gadam Butauts bija Lietuvas izlases galvenais treneris, aizvedot Lietuvu līdz bronzai "EuroBasket 2007" finālturnīrā.

Kopš pašreizējā kluba dibināšanas "Astana" bijuši divi treneri - pirms Trifunoviča divarpus sezonas par galveno komandas vadītāju strādāja itāliešu speciālists Mateo Boničolli, kurš joprojām veic Kazahstānas izlases galvenā trenera pienākumus.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties