15.02.2015. 12:52
Sestdien Vietalvā Latvijas Slēpošanas savienības rīkotajā Latvijas čempionāta otrajā posmā distanču slēpošanā, kas vienlaicīgi bija arī FIS sacensības, 1,5km sprintā klasiskajā stilā vīriešiem 31 dalībnieka konkurencē uzvarēja igauņu juniors Tomass Kollo, aiz sevis atstājot divus kanādiešus, bet dāmām Kanādas pārstāves aizņēma visu goda pjedestālu ar Alisoni Māršalu priekšgalā. Labākie no Latvijas pārstāvjiem bija Jānis Paipals un Anda Muižniece, kuri ieņēma 4.vietas, Andai kvalifikācijā nopelnot savus rekordpunktus – 117 FIS punkti, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.

Pusfinālā, kur no ceturtdaļfināla iekļuva 12 labākie, pirmais brauciens bija nedaudz spēcīgāks, un bija skaidrs, ka vienam no mūsu trim lielajiem – Aigaram Kalnupam, Jānim Paipalam vai Arvim Liepiņam – būs jāpaliek aiz finālā, jo pusfinālā tika noteikts, ka no katrā braucienā sešiem satrtējošiem pirmie trīs iekļūst finālā. Kvalifikāciju lieliski nobraukušajam Kalnupam tomēr nācās palikt aiz fināla. Savukārt otrajā pusfinālā aiz kanādieša Dumā un igauņa Kollo par trešo vietu un pēdējo ceļazīmi uz finālu Juris Damškalns finiša taisnē nosprintoja labāko V20 grupas pārstāvi un savu novadnieku Jāni Šņoriņu.

Finālā no paša sākuma no pārējiem aizslēpoja Kollo un kanādietis Endijs Šilds, kuri tad arī finiša taisnē cīnījās par uzvaru, nupat pasaules junioru čempionātā 38.vietu sprintā ieguvušajam igaunim finišējot pāris metrus priekšā kanādietim un izcīnot pirmo vietu. Cīņā par trešo vietu Jānis Paipals pēdējos 250 metros strauji tuvojās kanādietim Aleksim Dumā, bet gulbenietim līdz trijniekam pietrūka pāris desmit centimetru. Līdz ar to Jānis aizstāvēja savu pagājušā gadā izcīnīto sprinta titulu. Liepiņš kā otrs labākais no Latvijas pārstāvjiem finišēja piektais, bet sestā vieta Jurim Damškalnam.

Ņemot vērā reitingu un arī kvalifikācijā uzrādītos laikus, bija skaidrs, ka dāmām finālā godalgotās vietas sadalīs visas trīs kanādietes. Finiša taisnē duelī par uzvaru Alisona Māršala, kura šogad pasaules kausā Otepē sprintā bija 44.vietā un kura uzvarēja pērn Priekuļos 5km brīvajā stilā, pārspēja pagājušā gadā Priekuļos 5km  klasikā uzvarējušo Darju Bītiju, kurai šogad pasaules čempionātā U23 grupā sprintā 20.vieta. Kritiens pēc pirmajiem 100m nepatraucēja Andai Muižniecei būt labākajai no Latvijas pārstāvēm un ieņemt ceturto vietu, aiz sevis atstājot labāko S20 grupas pārstāvi Kitiju Auziņu un Natāliju Kovaļovu, bet labākā no S18 grupas Patrīcija Eiduka palika tūdaļ aiz fināla septītajā vietā.