02.09.2015. 21:06
Prestižajā daudzdienu velobraucienā "Vuelta a Espana" aizvadīts 11. posms. 138 kilometrus garo distanci visātrāk veica "Astana" spāņu braucējs Mikels Landa, savukārt vadību kopvērtējumā pārņēma viņa komandas biedrs itālietis Fabio Aru.

Aru pēc desmitā posma kopvērtējumā bija piektajā pozīcijā, par minūti un 19 sekundēm atpaliekot no Toma Dumulēna, taču šajā posmā viņam izdevās izcīnīt otro vietu. No Landas viņš atpalika par minūti un 22 sekundēm, toties kopvērtējumā uzlidoja uz pirmo pozīciju un tuvāko sekotāju Hoakimu Rodrigesu ("Katusha") apsteidz par 27 sekundēm. Dumulēnam šodien 9. vieta.

Izredzes uz vēl vienu lielo titulu gada laikā praktiski zaudēja "Tour de France" čempions Kristofers Frūms, kurš savainoja kāju kritienā pirmā kāpuma laikā un ierindojās 32. vietā. Pirms šā posma Frūms no Dumulēna atpalika par minūti un 18 sekundēm, taču tagad kopvērtējumā ir noslīdējis uz 15. vietu un no Aru atpaliek par tieši septiņarpus minūtēm.

Vienīgais Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis 11. posmā ieņēma 137. vietu no 175 sportistiem un kopvērtējumā pakāpās par divām pozīcijām. No Smukuļa komandas biedriem šodien augstāko vietu ieņēma Daniels Moreno, kuram ceturtā pozīcija. Vietu zemāk jau pieminētais kopvērtējuma vicelīderis Rodrigess.

Jāpiebilst, ka šajā posmā no sacensībām izstājās "Tinkoff-Saxo" braucējs Seržiu Paulinju, kurš sadursme ar televīzijas motociklu savainoja kāju. Portugāli nogādāja slimnīcā, kur viņam uzlika 17 šuves.