29.05.2016. 17:55
Artis Baumanis šodien Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā Lielbritānijā izcīnīja augsto otro vietu, kamēr viņa brālis Jānis Baumanis pasaules čempionātā Lidenhilas trasē tika pusfinālā, kur guva ceturto vietu. Otrs mūsu pasaules čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs pēc neveiksmīgajiem notikumiem sestdien, šodien nespēja iekļūt pusfinālā.

Artis Baumanis ("SET Promotion") kvalifikācijas braucienu summā ierindojās trešajā vietā, pēc tam pusfinālā spēja izcīnīt uzvaru, bet finālsacensībās piekāpās tikai Križtianam Žabo, aiz sevis trešajā vietā atstājot Josefu Šusti. Sezonas kopvērtējumā tas debitantam Artim Baumanim ļauj pacelties uz septīto vietu.

Pasaules čempionātā viņa brālis Jānis Baumanis ("World RX Team Austria") pēc pirmajām divām kvalifikācijām sestdien ierindojās 12. pozīcijā, kamēr Reinis Nitišs ("All-inkl.com Münnich Motorsport"), kurš otrajā kvalifikācijā tika izslēgts no rezultātiem par sadursmes izraisīšanu, ieņēma pēdējo, 22. vietu.

Šodien trešo kvalifikācijas sacīksti abi aizvadīja kopā, Baumanim izcīnot otro, bet Nitišam - trešo vietu. Tobrīd Jānis pacēlās uz astoto vietu kopvērtējumā, kamēr Nitišs - 21. vietu. Ceturtajā braucienā Nitišs guva otro vietu, bet Baumanis savā sacīkstē bija piektais, kā rezultātā kvalifikācijas sacensību summā Jānim 12. vieta un tiesības startēt pusfinālā, bet Reinis tā arī palika 21. vietā, jo "nullīte" otrajā kvalifikācijā maksāja pārāk daudz.

Pusfināla cīņā Baumanis finišēja ceturtais, kas liedza iekļūt finālā. Uzvaru guva sezonas līderis Matiass Ekstrēms, otro vietu ieņēma Andreass Bakeruds, bet trešais finišēja Baumaņa komandas biedrs Timurs Timerzjanovs. Otrajā pusfinālā pirmajās trīs vietās ierindojās pasaules čempions Peters Solbergs, kurš uzvarēja kvalifikācijas braucienu summā, kā arī brāļi Timijs un Kevins Hanseni.

Finālā, izmantojot lielisku džokera apļa stratēģiju, uzvaru izcīnīja Ekstrēms (EKS RX), kurš līdz ar to triumfējis jau trešo posmu pēc kārtas. Solbergs ("Petter Solberg World RX Team") finišēja otrais, bet trešo vietu izcīnīja Timijs Hansens ("Team Peugeot-Hansen").

Pasaules čempionāts turpināsies 11. un 12. jūnijā ar piekto posmu, kas notiks Norvēģijā.