23.10.2013. 11:16

Londonas kluba galvenā trenera Arsēna Vengera 64.dzimšanas dienā rezultātu atklāja «Borussia» armēņu pussargs Henrihs Mhitarjans, bet 41.minūtē premjerlīgas līderei izlīdzinājumu panāca Olivjē Žirū.

Savukārt uzvaru 82.minūtē viesiem izcīnīja Roberts Levandovskis, kurš gan varēja būt priecīgs, ka tobrīd vispār atradās laukumā, jo pirms tam bija rupji nospēlējis pret Lorānu Kosjeļniju.

«Mums jācenšas šādās situācijās būt pieaugušiem - ja nevari uzvarēt spēli, nedrīksti to zaudēt,» Vengers nebija apmierināts ar savas komandas sniegumu.

Tikmēr «Borussia» komandas galvenais treneris Jirgens Klops, kurš cīņu vēroja no tribīnēm diskvalifikācijas dēļ, jokoja par Vengera dzimšanas dienas svinību izjaukšanu.

«Atvainojos par šo. Tiešām. Problēma ir datumā, jo man dzimšanas diena ir jūnijā, kad nav spēļu un vienmēr atrodos brīvdienās,» teica vācietis.

Vēl vienā F apakšgrupas mačā Itālijas vienība «Napoli» ar rezultātu 2:1 (1:0) izbraukumā pieveica Marseļas «Olympique» no Francijas, izveidojot aizraujošu situāciju kopvērtējumā - pēc trim kārtām pa sešiem punktiem ir «Borussia», «Arsenal» un «Napoli» vienībām.

Tikmēr citā Londonas un Vācijas komandu duelī arī pie panākuma tika viesi - «Chelsea» ar 3:0 (1:0) pieveica Gelzenkirhenes «Schalke 04». Pirmos divus vārtus uzvarētājiem guva Fernando Torress, bet punktu mačam pielika Edens Azārs.

«Torress vienmēr atdod visus spēkus. Viņš ir spēlētājs, kuram es uzticos un kuru cienu,» «Chelsea» galvenais treneris Žuzē Mourinju slavēja spāni.

Vēl vienā E grupas cīņā Šveices čempione «Basel» izbraukumā nenoturēja uzvaru pār Rumānijas komandu Bukarestes «Steaua», cīnoties neizšķirti 1:1 (0:0). Bukarestes vienība 12 UEFA Čempionu līgas spēlēs savā laukumā nav spējusi tikt pie nevienas uzvaras.

Kopvērtējumā pēc pirmā apļa pa sešiem punktiem ir «Chelsea» un «Schalke 04». Tām ar četriem punktiem seko «Basel», kas pirmajā mačā negaidīti pieveica «Chelsea», bet «Steaua» kontā ir viens punkts.

Savukārt neizšķirti 1:1 (1:1) noslēdzās cīņa, kurā Itālijas komanda «AC Milan» uzņēma Spānijas lielklubu «Barcelona».

Mājinieki dominēja mača pirmajās minūtēs un realizēja to arī rezultātā, jo jau devītajā minūtē pirmos vārtus guva Robinju. Tomēr 23.minūtē četrkārtējais pasaules labākais futbolists Lionels Mesi panāca izlīdzinājumu.

Otrajā puslaikā jau cīņā dominēja «Barcelona», kas gan neko vairāk panākt nespēja.

«Šis mums ir noderīgs punkts, tomēr, ja paskatās kopumā visas 90 minūtes, uzskatu, ka šoreiz bijām pelnījuši vairāk,» teica «Barcelona» galvenais treneris Herardo Martino.

Tāpat H grupā Skotijas spēcīgākā vienība Glāzgovas «Celtic» ar 2:1 (1:0) savā laukumā pieveica Amsterdamas «Ajax» no Nīderlandes.

Kopvērtējumā «Barcelona» saglabāja divu punktu atstatumu pār «AC Milan» - vienībām ir attiecīgi septiņi un pieci punkti. Trešā ar trim punktiem ir «Celtic» komanda, bet «Ajax» futbolisti tikuši pie viena punkta.

Tikmēr bez zaudējumiem turpina cīnīties sezonu ļoti sekmīgi iesākusī Spānijas komanda Madrides «Atletico», kas ar 3:0 (2:0) izbraukumā pārliecinoši pieveica Austrijas vienību Vīnes «Austria». Divus vārtus guva Djegu Košta, no kuriem vieni bija skaists individuālais gājiens no laukuma centra līnijas.

«Mēs zinām, cik grūti ir spēlēt Čempionu līgā, turklāt, ja uzmanība jāpievērš trim turnīriem,» «Atletico» galvenais treneris Djego Simeone atspēkoja spekulācijas, ka viņa klubs varētu būt nopietns pretendents uz UEFA Čempionu līgas galveno balvu.

Vēl vienā G grupas mačā pie uzvaras tika Krievijas komanda Sanktpēterburgas «Zeņit», kas, pateicoties Aleksandra Keržakova gūtajiem vārtiem 85.minūtē, ar 1:0 (0:0) izbraukumā pieveica Portugāles vienību «Porto».

Kopvērtējumā pārliecinoša līdere ar deviņiem punktiem ir «Atletico» komanda, tai ar pieciem punktiem seko «Zeņit». Pie četriem punktiem tikuši «Porto» futbolisti, bet «Austria» kontā ir viens punkts.

Pēc divu apļu aizvadīšanas katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs turnīra astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Savukārt turnīra fināls plānots 2014.gada 24.maijā Portugāles pilsētā Lisabonā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja Vācijas čempioni Minhenes «Bayern», kas finālmačā ar 2:1 pārspēja «Borussia».

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA