17.03.2015. 23:37
Šovakar UEFA Čempionu līgā tika noskaidrota ceturtdaļfināliste "Monaco" un Londonas "Arsenal" duelī. Aizraujošā un dramatiskā cīņā viesi izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:0, bet ar to londoniešiem nepietika, jo pateicoties viesos vairāk gūtajiem vārtiem ceturtdaļfinālā iekļuva "Monaco".

Salīdzinot ar pirmo cīņu Londonā, "Arsenal" galvenais treneris Arsēns Vengers veica tikai vienu maiņu, kreisā malējā aizsarga pozīcijā sūtot Načo Monrealu, bet sarežģīto situāciju glābt uzbrukumā devās atkal visi trīs uzbrucēji - Aleksis Sančess, Olivjē Žirū un Denijs Velbeks. Laukuma saimnieku galvenais treneris Leonardo Žardims sākumsastāvā bija veicis trīs izmaiņas, bet "Monaco" mača sākuma minūtes aizvadīja pārliecinošāk, neļaujot londoniešiem iegūt bumbas kontoli un veidot uzbrukumus. Viesiem pirmo bīstamo momentu izveidot sanāca tikai 14. minūtē, kad Žirū ar galvu raidīja bumbu nedaudz garām kreisajam augšējam stūrim.

Puslaika vidū viesi izveidoja vairākus labus uzbrukumus, tomēr "Monaco" atkal apliecināja savas drošās aizsardzības statusu, jo spēlētāji aizsardzībā darbojās aukstasinīgi un organizēti. Tomēr 36. minūtē "Arsenal" sagaidīja nelielu pozicionālu pretinieku kļūdu aizsardzības centrā, Žirū nokļuva viens pret Danielu Subašiču, un lai arī vārtsargs pirmo sitienu atvairīja, bet bumba atlēca pietiekami ērti, lai otro iespēju uzbrucējs izmantotu (0:1). Lielgabalnieki tūlīt pēc tam bija ļoti tuvu otro vārtu guvumam, bet Velbeka raidīto bumbu vārtu priekšā bloķēja aizsargs Aimens Abdenūrs. Puslaika beigās Žirū neizmantoja vēl vienu labu iespēju gūt vārtus, līdz ar to mājinieki saglabāja vēl joprojām drošo divu vārtu pārsvaru kopvērtējumā, tomēr cīņas gaita pierādīja, ka londoniešiem iespējas vēl būs un otrie vārti var kļūt par lūzuma punktu ceturtdaļfinālista noskaidrošanā.

Uzreiz pēc pārtraukuma viesi turpināja veidot azartiskus uzbrukumus, vienīgi bieži steigas dēļ saspēle nebija pietiekami kvalitatīva. 53. minūtē pēc Mesuta Ezila tiešā brīvsitiena Subašičs izvilka labajā augšējā stūrī lidojošo bumbu. Dažas minūtes vēlāk arī mājinieki pēc ilgāka laika izveidoja masveidīgu uzbrukumu, bet londonieši ne bez nelielām panikas izpausmēm aizsardzību noturēja. Tuvojoties spēles noslēguma posmam "Arsenal" uzbrukumi kļuva arvien izmisīgāki un 79. minūtē guva otros vārtus. Teo Volkots ērtā situācijā trāpīja pa vārtu stabu, bet Ārons Remzijs tūlīt pēc tam cerības Subašičam neatstāja (0:2). Dramatiska galotne skatītājiem bija nodrošināta un 83. minūtē "Monaco" vārtsargs no vārtu līnijas izvilka tīklā lidojošo bumbu. Vengera komanda līdz finālsvilpei centās gūt izšķirošos trešos vārtus, tomēr tas neizdevās un pateicoties viesos gūtajiem trīs vārtiem ceturtdaļfinālā iekļuva "Monaco" spēlētāji.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji Summa
Real – Schalke 04 3:4 (2:2) Ronaldu 25' 45' Benzemā 53' – Fukss 20' Huntelārs 40' 84' Sanē 57' 5:4
Porto – Basel 4:0 (1:0) Braimī 14' Erera 47' Kasemiru 56' Abubakars 76' 5:1
Chelsea - PSG 2:2(0:0) Keihils 81' Azārs 96'(11m) - Luizs 86' Silva 114' 3:3
Bayern - Shakhtar 7:0 (2:0) Millers 4'(11m) 51' Boatengs 34' Riberī 49' Badštūbers 63' Levandovskis 75' Gece 87' 7:0
Monaco - Arsenal 0:2 (0:1) Žirū 36' Remzijs 79' 3:3
Atletico - Bayer 04 1:0 (1:0) Svaress 27' 1:1Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties