26.12.2014. 21:25
Šīs dienas Anglijas Premjerlīgas 18. kārtas maratonu plkst. 19:30 noslēdza Londonas derbijs, kurā "Arsenal" savā "Emirates" stadionā tikās ar "Queens Park Rangers". Saspringtā cīņā laukuma saimnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1, sagādājot galvenajam trenerim Arsēnam Vengeram 400. uzvaru Premjerlīgā.

"Arsenal" galvenais treneris Arsēns Vengers vietu sākumsastāvā pirmo reizi šajā līgas sezonā bija atradis Tomašam Rosickim, bet uzbrukuma trio veidoja Aleksis Sančess, Olivjē Žirū un Denijs Velbeks. Mājinieki jau pirmajās minūtēs azartiski metās uzbrukumos un 9. minūtē nopelnīja 11 metru soda sitienu, kad Armans Traorē soda laukumā nogāza Sančesu. Čīlietis pats devās realizēt nopelnīto iespēju, bet Roberts Grīns savu komandu glāba. Neveiksmīgā epizode tikai vēl vairāk saniknoja lielgabalniekus, kuri turpināja nemitīgi veidot uzbrukumus, liekot QPR spēlētājiem tikai aizstāvēties. 28. minūtē Grīns vēlreiz pierādīja savu meistarību, atvairot Žirū izpildīto tiešo brīvsitienu.

Harija Rednapa vadītā komanda, lai arī milzīgām pūlēm, izturēja aizsardzībā līdz 37. minūtei, kad Sančess tika aizmirsts soda laukuma labajā malā, saņēma piespēli no Kīrana Gibsa un ar galvu raidīja bumbu tīklā, šoreiz neatstājot Grīnam nekādas cerības (1:0). Pēc gūtajiem vārtiem mājinieki nedaudz nomierinājās, QPR spēlētāji to neprata izmantot un līdz pārtraukumam rezultāts nemainījās. Otro puslaiku "Arsenal" uzsāka līdzīgi kā spēli, tomēr jau 53. minūtē situācija laukumā negaidīti izmainījās, jo par sitienu pretiniekiem noraidījumu saņēma Žirū, atstājot ne tikai komandu mazākumā šajā mačā, bet arī bez savas palīdzības turpmākajās divās Premjerlīgas spēlēs.

QPR pēkšņi bija parādījusies laba iespēja pacīnīties par punktiem šķietami bezcerīgā spēlē un Rednaps ilgi nekavējās pastiprināt komandas uzbrucēju rindas. Viesu koncentrēšanās uzbrukumu veidošanai gan ātri atspēlējās, jo pretuzbrukumā, pēc Sančesa piespēles, Rosickis 65. minūtē dubultoja laukuma saimieku pārsvaru (2:0). "Arsenal" šķietami drošā spēle un pārsvars pēkšņi saruka, kad Martins Atkinsons saskatīja soda laukumā pārkāpumu un Čārlijs Ostins 79. minūtē ar 11 metru soda sitienu papildināja savu gūto vārtu skaitu (2:1). QPR protams metās uzbrukumos un 90. minūtē Matjē Flaminī izsita vārtos raidīto bumbu. Lielgabalnieki ne bez pūlēm noturēja minimālo uzvaru, sagādājot savam trenerim 400. uzvaru Premjerlīgā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
26.12. 14:45 Chelsea – West Ham 2:0(1:0) Terijs 31' Košta 62'
26.12. 17:00 Burnley – Liverpool 0:1(0:0) Sterlings 62'
26.12. 17:00 Crystal Palace – Southampton 1:3(0:1) Danns 86' - Manē 17' Bertrāns 48' Alderveirelds 53'
26.12. 17:00 Everton - Stoke 0:1(0:1) Bojans 38'(11m)
26.12. 17:00 Leicester – Tottenham 1:2(0:1) Uloa 48' - Keins 1' Eriksens 71'
26.12. 17:00 Man. United – Newcastle 3:1(2:0) Rūnijs 23'36' van Pērsijs 53' - Sisē 87'(11m)
26.12. 17:00 Sunderland – Hull 1:3(1:1) Džonsons 1' - Ramiress 32' Česters 51' Jelavičs 90'
26.12. 17:00 Swansea – Aston Villa 1:0(1:0) Sigurdsons 13'
26.12. 17:00 West Brom – Man. City 1:3(0:3) Ideje 87' - Fernando 8' Turē 13'(11m) Silva 34'
26:12. 19:30 Arsenal – QPR 2:1(1:0) Sančess 37' Rosickis 65' - Ostins 79'(11m)