30.05.2015. 21:39
Anglijas kausa izcīņas izšķirošā spēlē skatītāji nesagaidīja lielu intrigu. Londonas ''Arsenal'' Arsēna Vengera vadībā otro pēc gadu pēc kārtas triumfēja FA kausa izcīņā, šogad finālā ar 4:0 sagraujot ''Aston Villa'' futbolistus. Pa vārtiem guva Teo Volkots, Aleksis Sančess, Pērs Mertezakers un Olivjē Žirū.

Pirms spēles izteikta favorīte bija ''Arsenal'' komanda, kas šajā sezonā Anglijas Premjerlīgas ietvaros bija grāvusi ''Aston Villa'' komandu ar 3:0 un 5:0. ''Aston Villa'' komanda, kurai sezona izvērtās pagalam neveiksmīga, čempionāta noslēgumā ieņēma 17. vietu un nodrošināja palikšanu Premjerlīgā arī nākamgad. ''Arsenal'' ar 75 punktiem ierindojās diezgan stabilā trešajā pozīcijā. ''Aston Villa'' kausa izcīņa bija laba iespēja iegūt Eiropas līgas ceļazīmi.

Lai arī spēles pirmajā puslaikā ''Arsenal'' komandas pārsvars bija ļoti izteikts, un ''Aston Villa'' pie potenciāli labām uzbrukuma iespējām tika reti, līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida ilgi. Tikai 41. minūtē izcēlās Teo Volkots. Uzbrucējs ar precīzu sitienu no gaisa pēc Alekša Sančesa piespēles pārspēja ''Aston Villa'' vārtsargu Šeju Givenu. ''Arsenal'' pirmajā puslaikā ieguva arī vairākas standartsituācijas, taču nevienu nespēja pārvērst vārtu guvumā, tādējādi pirms otrā puslaika saglabājās neliela intriga.

50. minūtē visas ''Aston Villa'' cerības pārtrauce Sančess, kurš no metriem 23 ietrieca bumbu zem vārtu pārliktņa - 2:0. Nebija ilgi jāgaida arī līdz trešajiem vārtiem, kad 62. minūtē Santi Kazorlas izpildītā stūra sitiena ar galvu tālajā apakšējā stūri sitiena pieredzējušais Pērts Mertazakers. Pie šāda rezultāta uzvarētājs jau bija skaidrs, kā rezultātā komandas varēja spēlēt brīvāk, bet ''Aston Villa'' vienalga nespēja izdarīt nopietnāku spiedienu uz ''Arsenal'' vārtiem, ne reizi nepārbaudot Vojceha Ščesnija meistarību ''Arsenal'' vārtos.

Jau kompensācijas laika trešajā minūtē ''Aston Villa'' vienu vārtu priekšā atstāja Olivjē Žirū, kurš ar sitienu no pāris metriem pielika punktu spēlei - 4:0. Anglijas kausa izcīņā futbolā norisinās jau kopš 1871. gada, kad par pirmo tās ieguvēju kļuva ''Wandarers''. ''Arsenal'' klubam tā bija 13 uzvara FA kausā, bet jau trešo reizi izdevies uzvarēt divus gadus pēc kārtas.

Gads Uzvarētāji Finālisti
2006. Liverpool West Ham
2007. Chelsea Manchester United
2008. Portsmouth Cardiff City
2009. Chelsea Everton
2010. Chelsea Portsmouth
2011. Manchester City Stoke City
2012. Chelsea Liverpool
2013. Wigan Athletic Manchester City
2014. Arsenal Hull City
2015. Arsenal Aston Villa

Izmantotie resursi:uk.eurosport.yahoo.comLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties