01.07.2012. 08:03
"Ghetto Games festivāla Ventspilī" ietvaros notikušā starptautiskā turnīra finālā divu Latvijas komandu cīņā Jelgavas "Armet" pārspēja "Mazo/SportosimVisi.lv", izcīnot arī ceļazīmi uz 28. jūlijā notiekošo "Moscow Open". Dalītā trešā vietā Latvijas vienība "Bang Bros" un Krievijas komanda "Incotect".

Starptautiskais ielu basketbola turnīrs skatītāju lielākās emocijas izraisīja tieši vienā no pusfināla spēlē, kurā episkā cīņā "Ghetto Basket" ranga līdervienība "Mazais/SportosimVisi.lv" ar 21:18 pārspēja šā turnīra labāko Krievijas komandu "Incotect". Īpašas ovācijas izraisīja Artūra Kramiņa spēle - lieliskie tālmetieni un caurgājieni, kā arī brašā spēle aizsardzībā. Līdz ar šo uzvaru Latvija bija garantējusi sev vienu ceļazīmi uz "Moscow Open", jo otrajā pusfinālā divu Latvijas komandu cīņā "Armet" ar 21:17 uzveica, iespējams, lielākā pārsteiguma autorus "Bang Bros".

Nešaubīgi, ka pusfināla spēle "Mazais/SportosimVisi.lv" bija prasījusi pārāk daudz spēku, jo pēc daudz lielākas pauzes startējošais "Armet" basketbolisti šokēja sāncenšus ar starta izrāvienu - 10:1. Turpmāk laukumā noritēja jau daudz līdzvērtīgāka cīņa, taču "Armet", pateicoties Edgara Krūmiņa precizitātei no tālmetienu līnijas, pārliecinoši nosargāja uzvaru - 21:12. Līdz ar to jelgavnieki otro gadu pēc kārtas startēs "Moscow Open". Pirms gada Krūmiņš un brāļi Justoviči kopā ar Raimondu Elbakjanu izcīnīja ceturto vietu.

"Slam dunk" turnīrā sestdien pirmo vietu izcīnīja šīs disciplīnas absolūti labākais pašmāju meistars Kristaps Dārgais, kurš finālā uzveica Agri Duļbinski, bet trešo vietu izcīnīja Kārlis Apsītis.

Latvijas Universitātes basketbolists Kristaps Dārgais šovasar jau bija triumfējis līdz šim iespaidīgākajā "Slam Dunk" konkursā, kas notika 7. jūnijā "Ghetto Basket" turnīrā Rīgā, Grīziņkalnā. Toreiz Dārgais apspēlēja "Liepājas lauvu" basketbolistu Jāni Timmu, ASV studējošo Haraldu Kārli, kā arī vēl vienu Latvijas Universitātes pārstāvi Kasparu Zaltānu. No šī kvarteta Ventspilī "dankoja" Dārgais un Zaltāns, jo Timma uzsācis treniņus Latvijas U-20 izlases sastāvā, bet Kārlis atgriezies ASV.

Ventspilī neapšaubāmā favorīta lomā esošā Dārgā konkurentu pulkā bija arī Igaunijas pārstāvis, taču labākos rezultātus sasniedza tieši pašmāju meistari. "Slam Dunk" žūrija, kuru veidoja Ronalds Zaķis, Mārtiņš Rībens, Vladislavs Lakše, Nora Lakatiņa un viens no "OKartes" tēliem Erors, finālā vietas piešķīra Dārgajam, Duļbinskim un Apsītim. Finālā maksimālo punktu skaitu savāca gan Dārgais, gan Duļbinskis, bet papildus mēģinājumā, lai noteiktu uzvarētāju, Kristaps bija pārāks, saņemot "Ghetto Basket" lielo kausu un dāvanu kartes no "Sport 2000".

"Ghetto Games festivāls Ventspilī"

Starptautiskais ielu basketbola turnīrs

1. "Armet" (Latvija) - Edgars Krūmiņš, Andris Justovičs, Gatis Justovičs, Kristaps Kanbergs

2. "Mazais/SportosimVisi.lv" (Latvija) - Artūrs Kramiņš, Kristaps Dārgais, Artūrs Dušelis, Ingars Aizpurs

3. "Bang Bros" (Latvija) - Zintis Plivda, Aigars Šķēle, Rihards Zēbergs, Matīss Rožlapa

3. "Incotect" (Krievija) - Aleksandrs Abrikosovs, Leopolds Lagutins, Pavels Morozenko, Andrejs Koščejevs

Astotdaļfināla rezultāti

"Armet" (Latvija) - "Ventspils" (Latvija) 21:12

"Kaijasenergy.lv" (Latvija) - "FISB" (Itālija) 21:17

"Kūsiņā iekšā" (Latvija) - "Milf" (Latvija) 19:21

"Bang Bros" (Latvija) - "SWPS" (Polija) 21:9

"Incotect" (Krievija) - "Gefest" (Krievija) 23:21

"Ogņezaščita" (Krievija) - "Panevežio Balsas" (Lietuva) 21:19

"Berlitz" (Latvija) - "GuruClash/Švāģers" (Latvija) 19:21

"Mazais/SportosimVisi.lv" (Latvija) - "Nanož" (Krievija) 21:12

Ceturtdaļfināla rezultāti

"Armet" - "Kaijasenergy.lv" 21:13

"Milf" - "Bang Bros" 18:21

"Incotect" - "Ogņezaščita" 22:19

"GuruClash/Švāģers" - "Mazais/SportosimVisi.lv" 18:21

Pusfināla rezultāti

"Armet" - "Bang Bros" 21:17

"Incotect" - "Mazais/SportosimVisi.lv" 18:21

Fināla rezultāts

"Armet" - "Mazais/SportosimVisi.lv" 21:12

Izmantotie resursi:Ghetto Games FestivalAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties