11.06.2015. 13:45
Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Arizonas "Coyotes" mājvietā Glendeilā pilsētas vadība trešdienas balsojuma rezultātā nolēmusi pārtraukt komandas mājas spēļu arēnas "Gila River" nomas līgumu ar koijotiem.

Glendeilā bāzētā vienība arēnas nomas līgumu ar pilsētas vadību noslēdza 2013. gada jūlijā un tas paredzēja turpmākos 15 gadus komandai mājas spēles aizvadīt "Gila River" arēnā. Trešdien notikušajā balsojumā, kas noslēdzās 5:2, pilsētas vadība ir nolēmusi pārtraukt šo līgumu. Pēc balsojuma advokāts Nikolass Vuds apliecināja, ka komanda iesniegs nepieciešamo dokumentāciju tiesiskajai aizsardzībai, kā arī gūsta rīkojumam un sūdzēs pilsētas vadību 200 miljonus ASV dolāru (~177 miljoni eiro) vērtā tiesas prāvā.

Pilsētas vadības lēmums pārtraukt arēnas nomas līgumu balstās uz interešu konflikta likumu, kas izslēdz iespējamību kādai personai no vienas līguma slēdzēju puses vēlāk pārstāvēt otru līgumā iesaistīto pusi. Šajā gadījumā 2013. gada aprīlī Glendeilas pilsētas vadība pārtrauca darba attiecības ar bijušo advokātu Kregu Tindelu, taču turpmāko pusgadu maksāja viņam algu un izmantoja viņa konsultanta pakalpojumus. "Coyotes" Tindelu pieņēma darbā 2013. gada augustā, aptuveni septiņas nedēļas pēc arēnas nomas līguma noslēgšanas.

"Šovakar mēs piedzīvojām, iespējams, visnekaunīgāko valdības rīcību kādu esmu redzējis", atzina "Coyotes" līdzīpašnieks, prezidents un valdes priekšsēdētājs Entonijs Leblanks. "Glendeilas iedzīvotājiem vajadzētu būt ļoti sašutušiem par cilvēkiem, kas šobrīd vada viņu pilsētu, jo šāda rīcība nav pieņemama." Leblanks piebilda: "Mēs vēlamies, lai šī komanda paliek Glendeilā, bet pilsētas vadības rīcība nav biznesam draudzīga."

NHL komisārs Gerijs Betmens izteicies: "Es neesmu norūpējis par "Coyotes". Ja es dzīvotu Glendeilā, mani uztrauktu pilsētas vadība un tās rīcība." Aizvadītajā sezonā Arizonas klubs ar 82 regulārā turnīra spēlēs izcīnītiem 56 punktiem palika pēdējā vietā Rietumu konferences tabulā un trešo gadu pēc kārtas neiekļuva "Play-off".

Izmantotie resursi:Coyotes Will Take Legal Action Against Glendale...Glendale council votes to kill Coyotes dealVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties