28.01.2014. 17:30
Vācijas Basketbola federācija (DBB) paziņojusi, ka atsakās no pretendēšanas uz "wild-card" dalībai šogad gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā. Par oficiālo iemeslu atteikumam vācieši minējuši viņiem nepieņemamo "wild-card" ieguvēju izvēles procedūru.

Pašā februāra sākumā FIBA centrālās valdes sēdē Barselonā tiks atklātas četras "wild-card" ieguvējas, kas saņems īpašu ielūgumu dalībai šī gada Pasaules kausa izcīņā. Pirms dažām dienām uz četriem ielūgumiem pretendēja 15 valstis, tomēr tagad ir palikušas vien 13 – Itālijas atteikumam sekoja Vācijas verdikts.

Iemesls tam ir īpatnējā atlases procedūra, kas paredz, ka "wild-card" pretendenti var veikt ziedojumu, kas tiks izlietots basketbola popularizācijai pasaulē. Lai gan pie oficiālajiem atlases kritērijiem FIBA ziedojumu piemin kā brīvprātīgu iespēju (arī apjoma ziņā), tomēr pastāv zināmas bažas, ka ziedojuma apjomi var ietekmēt lēmumu par "wild-card" piešķiršanu par labu vienai vai otrai valstij.

Ja itāļiem tieši šis punkts šķita nepieņemams (pieminot summu 830 tūkstošu eiro apmērā), tad DBB prezidenta Ingo Vaisa paziņojumā tiešas norādes uz finansiālo aspektu nav, tomēr nav grūti noprast, ka šis pretrunīgais noteikums ir ietekmējis vāciešu lēmumu.

Tikmēr Vaiss norādīja, ka izlases nozīmīgākais mērķis tuvākajos gados būs iekļūšana 2016.gada vasaras olimpiskajās spēlēs, bet pirmais solis ir kvalificēšanās 2015.gada Eiropas čempionātam, kas notiks Ukrainā.

Uz 2014.gada Pasaules kausa izcīņas "wild-card" šobrīd kandidē 13 valstis – Nigērija, Brazīlija, Kanāda, Venecuēla, Ķīna, Katara, Bosnija un Hercegovina, Somija, Grieķija, Izraēla, Polija, Krievija un Turcija. Pasaules kausa izcīņa no 30. augusta līdz 14. septembrim norisināsies sešās Spānijas pilsētās.

"Wild-card" tiks piešķirta, ņemot vērā sekojošos nosacījumus:• komandai jāpiedalās kontinentālās zonas kvalifikācijas sacensībās (2012./2013. gads),• no vienas zonas var izvēlēties, maksimums, trīs komandas,• ņemot vērā basketbola popularitāti valstī,• ņemot vērā valstsvienību kvalitāti un sportiskos rezultātus,• ņemot vērā vietējās televīzijas iesaisti pašmāju un starptautiskajā basketbolā,• ņemot vērā valsts nozīmi FIBA mārketinga un televīzijas partneriem,• ņemot vērā valsts nozīmi Pasaules kausa rīkotājiem,• izvērtējot valsts saderību ar FIBA iekšējiem noteikumiem un vispārējiem statūtiem,• izvērtējot nacionālās federācijas darbu,• izvērtējot valsts atbalstu nacionālajai federācijai.

Izmantotie resursi:Deutscher Basketball Bund › Deutscher...Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties