23.05.2014. 00:22

, LSM.LV - Sports

Zviedrijas izlasē pēdējā trešdaļā īpaši izcēlās NHL kluba Nešvilas "Predators" aizsargs Matiass Ekholms, kura pārkāpums ļāva Aleksejam Kaļužnijam nepilnas astoņas minūtes pirms spēles beigām izpildīt soda metienu, taču iespēju izvirzīt Baltkrieviju vadībā hokejists neizmantoja. Savukārt jau minūti vēlāk Ekholms ātrā uzbrukumā apslidoja vārtus un ieraidīja ripu stūrī, gūstot Zviedrijai uzvaras vārtus.

Baltkrievi otrajā periodā pēc Alekseja Jefimenko gūtajiem vārtiem ieguva 2:1 pārsvaru, ko līdz pārtraukumam likvidēja Džimijs Eriksons, realizējot pašreizējiem pasaules čempioniem skaitlisko pārsvaru.

Savukārt somiem uzvaras vārtus trīs minūtes pirms beigu signāla guva Īro Pakarinens. Kanādieši otrās trešdaļas vidū pēc Marka Šeifeles vārtiem panāca 2:1, bet Jūso Hietanens pēdējā trešdaļā rezultātu izlīdzināja.

Jau vēstīts, ka pusfinālos iekļuva arī Čehijas un Krievijas izlases. Čehija ar 4:3 ceturtdaļfinālā uzvarēja ASV valstsvienību, turpretim krievi ar 3:0 bija pārāki par izslēgšanas spēlēs tikušajiem Francijas hokejistiem.

Pusfināli risināsies sestdien, kad čehu pretinieki būs Somijas hokejisti, savukārt Krievijas izlase spēlēs pret Zviedriju. Pasaules čempionāta izskaņā svētdien būs spēle par 3.vietu un fināls.