13.12.2013. 16:57
Dienvidāfrikas pilsētā Durbanā notiekošā FIVB Pasaules kausa sezonas noslēguma posmā sekmīgi turpina startēt Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs, kuri grupu turnīra noslēgumā divos setos spēja uzvarēt Šveices duetu Kovāčs/Kislings (21:14, 27:25), bet cīņā par vietu astotdaļfinālā ar 2:0 (21:19, 21:19) uzveica Venecuēlas pāri Džeksons/Leonards.

Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs pirmās sacensību dienas ievadā piekāpās Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam ar 0:2 (15:21, 16:21), bet otrajā spēlē prata apspēlēt poļus Dāvidu Popeku un Pāvelu Pelku ar rezultātu 2:0 (21:18, 21:17). Noslēdzošajā C grupas spēlē latviešiem pretī stājās Šveices duets Kovāčs/Kislings, kas Polijas duetu uzveica ar rezultātu 2:1 (15:21, 21:9, 15:12), bet Samoilovam ar Šmēdiņu piekāpās ar 0:2 (15:21, 16:21). Šajā situācijā gan uzvara, gan zaudējums Latvijas pārim pavērtu ceļu uz izslēgšanas spēlēm.

Latvijas un Šveices pāra duelis iesākās ar divām lieliskām Mārtiņa Pļaviņa servēm, kas ļāva iegūt divu punktu pārsvaru. Lai arī tas uzreiz tika izsēts, Kovāčs un Kislings spēlēja nestabili, kas latviešiem ļāva izvirzīties vadībā ar rezultātu 8:3. Līdz tehniskajam pārtraukumam Pļaviņam ar Soloveju bija pāris labas iespējas vēl vairāk palielināt rezultāta starpību, bet neprecīzie uzbrukuma sitieni liedza šo mērķi sasniegt, bet piecu punktu pārsvars tika noturēts (13:8). Seta turpinājumā šveiciešiem neveicās ar servēm, kas pretiniekam ļāva tikt pie viegliem punktiem. Rezultāta starpība būtiski vairs nemainījās, Pļaviņam ar Soloveju tiekot pie panākuma ar rezultātu 21:14.

Otrā seta ievadā abu pāru cīņa ritēja punkts punktā, līdzīgi kā pirmā seta otrajā pusē. Nekādi nopietni pavērsieni nenotika arī līdz tehniskajam pārtraukumam, kurā minimālā vadībā (11:10) devās Kovāčs ar Kislingu. Uzreiz pēc pārtraukuma šveicieši ieguva divu punktu pārsvaru, kam gan uzreiz sekoja Pļaviņa un Soloveja izrāviens - 15:13. Seta izskaņā Latvijas duets nespēja nospēlēt pietiekoši stabili, izsējot trīs punktu pārsvaaru. Pēc sīkstas spēkošanās par uzvaru otrajā setā pārāki tomēr bija Pļaviņš ar Soloveju, izcīnot uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 2:0 (21:14, 27:25). Līdz ar to Latvijas duets izcīnīja otro vietu C grupā.

Pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā, Pļaviņam ar Soloveju pretī stājās Venecuēlas pludmales volejbolisti Enrikezs Džeksons un Aleksis Leonards, kuri H grupā ieņēma trešo vietu, izcīnot divas uzvaras pār Dienvidāfrikas un Brazīlijas pāriem. Šajā ziņā latviešiem ar pāru izlozi bija paveicies.

Lai arī par favorītiem pamatoti varēja uzskatīt Pļaviņu un Soloveju, cīņa starp Latvijas un Venecuēlas pāriem izvērtās diezgan spraiga. Pirmo setu Pļaviņš un Solovejs uzvarēja ar rezultātu 21:19 un arī otrajā spēja gūt panākumu ar identisku rezultātu. Līdz ar to Durbanas turnīra astotdaļfinālā spēlēs abi Latvijas dueti. Pļaviņam ar Soloveju cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pretī stāsies ar piekto numuru izliktie itāļi Andrea Tomatis un Aleks Rangjērī, bet Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pretinieki noskaidrosies vēlāk.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...