23.05.2015. 12:46
Eiropas čempionāta posma – Jūrmalas „Masters” – astotdaļfināla spēlē šodien Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns ar 2-0 (21:17 un 21:16) pārspēja čehus Premislu Kubalu un Janu Hadravu.

Pirmā seta sākumā veiksmīga Egleskalna serve ļāva mājiniekiem iegūt nelielu vadību (6:4), bet neilgi pirms tehniskā pārtraukuma pēc Hermana serves bumba skāra tīklu un krietni sarežģīja pretiniekiem uzņemšanu, bet tam sekoja Pļaviņa izvilkta bumba aizsardzībā un divi Egleskalna bloki, kas ļāva panākt jau 12:8. Tuvojoties seta beigām, mājinieki pēc veiksmīgas epizodes pie rezultāta 16:11 beidzot atļāvās uzsmaidīt, taču tad sekoja kļūdas servju uzņemšanā un cēlienā, kas palīdzēja čehiem pietuvoties (17:15). Seta galotnē Latvijas pāris tomēr nenodrebēja un Pļaviņš ar sekmīgu uzbrukumu pielika punktu setam – 21:17.

Otrā seta sākumā pēc Egleskalna bloka Latvijas duetam izdevās iegūt minimālu pārsvaru, kas tika saglabāts līdz pat tehniskajam pārtraukumam, turklāt pēdējā izspēlē teicami nospēlēja Pļaviņš, palīdzot iekrāt +3 (12:9). Pēc pārtraukuma čehiem izdevās pietuvoties līdz 14:13, tomēr seta beigās Egleskalns ar bloku sodīja 41 gadu veco Kubalu par neveiksmīgu serves uzņemšanu, panākot 19:16 un salaužot Čehijas pāra pretestību.

Ap plkst. 13.00 astotdaļfināla spēli uzsāks Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuriem pretī stāsies grieķi Georgios Kocilianos/Nikos Zupanis. Ja Latvijas pāris svinēs uzvaru, tad ceturtdaļfinālā ap plkst. 18.00 gaidāms Latvijas pāru duelis – Pļaviņš/Egleskalns pret Samoilovu/Šmēdiņu.

Ceturtdaļfinālā jau iekļuvuši Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri ap plkst. 16.00 mērosies spēkiem ar francūžiem Jusefu Krū/Eduāru Roulendsonu.

Laiks Spēle Rezultāts
10.00 Fijaleks/Prudels (Polija) – Bogatovs/Hudjakovs (Krievija) 2-1 (20:22; 21:10; 15:9)
10.00 Kekelkorens/van Valle (Beļģija) – Eglzērs/Milners (Austrija) 0-2 (25:27; 19:21)
10.50 Sorokins/Solovejs (Latvija) – Dumeks/Kufa (Čehija) 2-1 (19:21; 21:18; 15:12)
10.50 Krū/Roulendsons (Francija) – Kavaļenka/Dzjadko (Baltkrievija) 2-1 (24:22; 18:21: 15:9)
11.40 Kadziola/Šalankjevičs (Polija) – Horems/Eituns (Norvēģija) 0-2 (18:21; 0:21)
11.40 Pļaviņš/Egleskalns (Latvija) – Kubala/Hadrava (Čehija) 2-0 (21:17; 21:16)
12.30 M.Ingrosso/P.Ingrosso (Itālija) – Losjaks/Kantors (Polija)
12.30 Samoilovs/Šmēdiņš (Latvija) – Kocilianos/Zupanis (Grieķija)