27.02.2015. 14:48
Līdzīgi kā "Ferrari", arī "McLaren" komanda ir apņēmusies tehniski atbalstīt "Manor" komandu, lai tā šosezon varētu startēt F1 čempionātā.

"Manor" komanda, kas iepriekšējās sezonās F1 startēja ar nosaukumu "Marussia", nesen beidza maksātnespējas procesu un tika pie jauniem investoriem. Lai gan joprojām netiek atklāti visi investori, zināms, ka to priekšgalā stāv kompānijas "Ovo Energy" vadītājs Stefens Ficpatriks.

Šis cilvēks jau 2014. gada otrajā pusē vēlējās ienākt F1 čempionātā un vienubrīd raudzījās "Caterham" komandas virzienā. Tiek ziņots, ka Ficpatriks "Manor" atdzimšanā ir gatavs ieguldīt 55 miljonus eiro, kas F1 apmēriem uzskatāma par samērā pieticīgu summu. Šobrīd arī vēl nav skaidrs vai "Manor" saņems Formula 1 menedžmenta garantēto naudas balvu par "Marussia" vienības izcīnīto desmito vietu 2014. gada konstruktoru kausā.

"Manor" komandai ir miljoniem lieli parādi "Ferrari" rūpnīcai par motoru piegādi, tomēr, neskatoties uz to, "Ferrari" jau piekrituši piegādāt vienībai motorus, ja tā šogad piedalīsies čempionātā. Zināms, ka pirmajos desmit posmos tas komandai izmaksātu 1 miljonu eiro par sacīksti, bet "Ferrari" šajā laikā piegādātu pērnā gada motorus, kamēr tikai pēc tam būtu sagatavi uzlaboties 2015. gada dzinēji. Tas ir vēl viens mīnuss, jo sezonas vidū "Manor" komanda būtu spiesta pielāgot mašīnu jaunam motoram.

Tagad arī "McLaren" paziņojuši par iesaistīšanos "Manor" glābšanā, piegādājot atsevišķas tehniskās komponentes. Tomēr situācija šeit ir līdzīga, jo "McLaren", tāpat kā "Ferrari", ir ieinteresēti, lai komanda turpinātu pastāvēt, jo tā ir reālākā cerība kādreiz atgūt parādus. "Marussia" arī "McLaren" rūpnīcai ir palikusi parādā miljoniem eiro.

Izmantotie resursi:motorsport.comBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties