22.01.2017. 16:01
Pasaules sieviešu tenisa ranga līdere Angelika Kerbere svētdien piedzīvoja negaidītu zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā.

Astotdaļfināla mačā sacensību galvenā favorīte un pagājušā gada čempione Kerbere ar 2-6, 3-6 piekāpās ASV tenisistei Koko Vandevejai, kura pasaules rangā atrodama vien 35.pozīcijā.

Kerberei šajā mačā ļoti neveiksmīgas bija abu setu izskaņas. Pirmajā setā rezultāts bija neizšķirts 2-2, taču tad viņa zaudēja četrus geimus pēc kārtas. Savukārt otrajā setā viņa, vienreiz laužot pretinieces servi, izvirzījās vadībā ar 3-1, bet cīņu noslēdza ar pieciem zaudētiem geimiem pēc kārtas.

Pašlaik 25 gadus vecā Vandeveja Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu sasniegusi pirmo reizi karjerā, bet vēl kādā no «Grand Slam» sacensībām labāko astoņniekā viņa iekļuva 2015.gadā, kad to paveica Vimbldonā.

Pērn pēc ASV atklātā čempionāta Kerbere no pasaules ranga pirmās pozīcijas gāza amerikānieti Serēnu Viljamsu, taču kopš tā laika vairs nav spējusi demonstrēt tik veiksmīgu sniegumu. Ja ASV tenisiste turpinās demonstrēt veiksmīgu sniegumu šajā turnīrā, ievērojami saasināsies cīņa par pasaules ranga pirmās raketes godu.

Svētdien zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā piedzīvoja arī vīriešu pirmā rakete Endijs Marejs no Lielbritānijas, kurš negaidīti ar 5-7, 7-5, 2-6, 4-6 piekāpās Vācijas tenisistam Mišam Zverevam, kurš ATP rangā ieņem 50.pozīciju.

Zīmīgi, ka šī atklātajā ērā ir tikai trešā reize, kad kādā no «Grand Slam» turnīriem ceturtdaļfinālu nav sasnieguši abu dzimumu pasaules ranga pirmie numuru. Kaut kas tāds bija arī 2001.gadā Vimbldonā un 2004.gadā Francijas atklātajā čempionātā.

Vandeveja Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā tiksies ar sacensību septīto numuru, spānieti Garvinji Mugurusu, kura svētdien ar 6-2, 6-3 pārspēja Soranu Kirstju no Rumānijas.

Ceturtdaļfinālā spēlēs arī vecākā no māsām Viljamsām Venusa. Ar 13.numuru izliktā Viljamsa ar 6-3, 7-5 pieveica vācieti Monu Bertelu, kura WTA rangā ieņem 181.pozīciju.

Tikmēr divu Krievijas tenisistu duelī ar 24.numuru izliktā Anastasija Pavļučenkova ar 6-3, 6-3 pārspēja sacensību astoto numuru Svetlanu Kuzņecovu.

Savukārt Zverevam šis būs karjerā pirmais «Grand Slam» ceturtdaļfināls. Līdz šim augstākais sasniegums «Grand Slam» turnīros viņam bija 2008.gadā Vimbldonā sasniegtā trešā kārta. Austrālijā viņš nekad nebija ticis augstāk par otro kārtu. Iepriekšējos četrus gadus viņš Austrālijas atklātajā čempionātā piedalījās trīs reizes, nepārvarot kvalifikāciju.

Austrālijas atklātais čempionāts ir viens no diviem «Grand Slam» turnīriem, kuros Marejs karjeras laikā vēl nav uzvarējis. Iepriekšējos divus gadus viņš spēlējis šo sacensību finālā.

Brits karjeras laikā ne reizi nav uzvarējis arī Francijas atklātajā čempionātā.

Šajā turnīrā piedalījās arī Mišas jaunākais brālis Aleksandrs. Ranga 24.numurs A.Zverevs trešajā kārtā zaudēja Rafaelam Nadalam.

Zverevs ceturtdaļfinālā tiksies ar leģendāro šveicieti Rodžeru Federeru, kurš svētdien savā ceturtās kārtas mačā ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1, 4-6, 6-3 pārspēja japāni Kei Nišikori.

Vēl vienā ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla mačā svētdien ar ceturto numuru izliktais Šveices tenisists Stens Vavrinka, kurš ar 7-6 (7:2), 7-6 (7:4), 7-6 (7:4) grūtā trīs setu cīņā pārspēja Andreasu Sepi no Itālijas.

Šveicietis ceturtdaļfinālā tiksies ar Francijas tenisistu Žo-Vilfrīdu Tsongu, kurš svētdien ar 6-7 (4:7), 6-2, 6-4, 6-4 pārspēja britu Denjelu Evansu.

Kā vēstīts, abas Latvijas tenisistes Sevastova un Aļona Ostapenko apstājās turnīra trešajā kārtā, zaudējot attiecīgi spēcīgajām Mugurusai un Karolīnai Plīškovai.