13.06.2014. 19:00
ASV dāmu tenisa otrā rakete Slouna Stīvensa joprojām nav spējusi sasniegt nevienu augstākā līmeņa finālu, iespēju neizmantojot arī WTA "Premier" sacensībās Birmingemā, kur viņa ceturtdaļfinālā neizteiksmīgā mačā zaudēja Ķīnas sportistei Šuajai Žanai – 3:6, 1:6.

Slouna Stīvensa, kura ir rangā visaugstāk esošā tenisiste bez WTA vienspēļu titula, karjeras laikā četras reizes tikusi līdz pusfinālam, allaž nespējot pārvarēt pēdējo barjeru pirms fināla. Slouna četros pusfinālos pat nav spējusi uzvarēt nevienā setā. Šonedēļ Birmingemā viņa neizdevās tikt tālāk par ceturtdaļfinālu.

Slouna Ķīnas otro raketi Šuaju Žanu viegli bija uzvarējusi abos iepriekšējos mačos, bet šodien nospēlēja bez iedvesmas, it īpaši tas attiecās uz 2. setu. Žana mača 1. setu uzvarēja, pateicoties teicamai spēlei uzbrukumā, uzticoties savai agresīvās spēles taktikai. Stīvensa 2. seta pirmo geimu ar savu servi zaudēja no 40:15 pārsvara, pieļaujot vairākas rupjas kļūdas. Pēc tam sekoja vēl viens kļūdu rezultātā radies breiks, un mačs drīz vien bija galā. Stīvensai divos ātros setos 27 nepiespiestās kļūdas.

Žana šodien tikai trešo reizi karjerā uzvarēja Top 20 spēlētāju. Iepriekšējās divas uzvaras viņai bija 2009. gadā Pekinā pret tobrīd 1. vietā bijušo Dinaru Safinu un šogad Romā pret pasaules sesto raketi Petru Kvitovu.

Stīvensa ir vienīgā tenisiste, kura pēdējos sešos "Grand Slam" turnīros tikusi vismaz līdz 4. kārtai, apliecinot to, ka pilnībā spēj koncentrēties tikai četriem turnīriem gadā. Stīvensa "Grand Slam" turnīros sasniegusi 31-12 bilanci, bet pārējos turnīros viņai 53-53.

Noslēdzoties ceturtdaļfinālam, kļuva skaidrs, ka kāda tenisiste svētdien pirmo reizi uzvarēs zāliena seguma sacensībās. No astoņām šodien kortā izgājušām tikai divas iepriekš bija tikušas līdz finālam – Klāra Koukalova un Kirstena Flipkensa. Čehiete 2005. gadā uzvarēja Hertogenbošā, bet Beļģijas pirmā rakete pērn tā paša turnīra finālā zaudēja Simonai Halepai.

Abas šodien piedzīvoja fiasko – Koukalova ar 1:6, 4:6 piekāpās turnīra pirmajai raketei Anai Ivanovičai, bet Flipkensa atzina čehietes Barboras Zahlavovas Stricovas pārākumu (4:6, 2:6). No šonedēļ pusfinālu sasniegušajām uz zāles WTA tūres sacensībās tik tālu iepriekš bija tikusi tikai Ivanoviča, kurai bijuši divi pusfināli. Ana 2007. gadā Vimbldonā zaudēja Venusai Viljamsai, bet pirms trim gadiem Birmingemā Danielai Hantuhovai.