02.01.2014. 21:05
Ar zaudējumu ATP ranga līderim Rafaelam Nadalam Dohas ATP Tour 250 turnīrs noslēdzies latvietim Ernestam Gulbim. Ceturtdaļfināla cīņā mūsu tenisists atzina pretinieka pārākumu ar 5:7, 4:6. Savstarpējos dueļos rezultāts nu kļuvis jau 7-0 spāņa labā.

Dohas ATP Tour 250 turnīrā šodien tika plānots izspēlēt visus ceturtdaļfinālus. Pirmais no tiem sākās laikā, un kā pirmais pēc trīs setu cīņas pusfinālā iekļuva mazpazīstamais Vācijas pārstāvis Peters Gojovčiks. Nākamajai spēlei bija jābūt starp rumāni Viktoru Hanesku un vācieti Florianu Maijeru, taču Dohu pavisam negaidot pārsteidza lietus. Piespiedu pauze lika organizatoriem pieņemt lēmumu vācieša un rumāņa maču pārcelt uz zemākas nozīmes kortu, lai skatītāji varētu izbaudīt dienas centrālo notikumu – ATP ranga līdera Rafaela Nadala spēkošanos ar latvieti Ernestu Gulbi (ATP 24.).

Lai gan abu tenisistu līdzšinējos dueļos bilance bija graujoša (6-0 Nadala labā), tomēr visas spēles bija pat ļoti līdzīgas un vairākās Ernestam bija pietrūcis pavisam maz, lai kortu varētu atstāt kā uzvarētājs. Piecos no sešiem gadījumiem Gulbis bija uzvarējis setu, vienīgo sauso uzvaru Rafam bija izdevies gūt 2011.gadā, kad abi sportisti tikās tieši Dohā un tieši ceturtdaļfinālā – 7:6(3), 6:3. Šī gada turnīra pirmajās divās kārtās ne vienam, ne otram nebija izdevies gūt tās pārliecinošākās uzvaras, bet cīņas favorīta loma visai izteikti tika atvēlēta spānim.

Pirmsspēles izlozē uzvarēja Nadals, izvēloties serves uzņemšanu. Gulbis maču iesāka ar eisu, tomēr tam sekoja dubultkļūda un vēl divas zaudētas izspēles. Pirmo breikbumbu latvietis atspēlēja, bet otrās izspēlē iesita tīklā. Viegli pie savas serves negāja arī Nadalam, kurš nokļuva 15:40 pozīcijā. Šajā brīdī tiesnesis bija spiests apturēt spēli, jo korts (precīzāk tā līnijas) atkal bija kļuvušas slidenas pēc nelielas lietus migliņas. Pēc septiņu minūšu pauzes spānis atspēlēja abas breikbumbas, taču ar lielisku sitienu kombināciju Gulbis izkaroja trešo iespēju. Tajā Ernests paspīdēja ar noīsināto sitienu, līdzsvarojot rezultātu uz tablo.

Nākamajos geimos Latvijas tenisists turpināja spīdēt ar lieliskiem uzbrukuma sitieniem, tomēr neiztika arī bez kļūdām. Par laimi pirmo bija vairāk, kas geimus pie savas serves ļāva uzvarēt pārliecinošāk, tomēr to pašu iespēja arī Rafa. Neizšķirts rezultāts uz tablo saglabājās kā pēc četriem un sešiem, tā arī astoņiem un desmit geimiem. Līdz taibreikam spēle gan nenonāca. 11.geimā Gulbis no 30:15 zaudēja savu servi, trīs reizes pēc kārtas izsitot autā. Brīdi vēlāk Nadals izservēja setu, kaut punktu viņam izdevās pielikt tikai ar ceturto setbumbu (Gulbis no 0:40 panāca vienādi).

Otrā seta ievadā latvietim padevās sausais serves geims, bet pēc tam otro reizi mačā tika nobreikots Nadals. Arī šajā geimā Ernests nekautrējās spēcīgi uzbrukt, ar ko spānis īsti netika galā. Breiks tika nostiprināts ar vēl vienu sauso serves geimu, ļaujot uz tablo iedegties ļoti patīkamajam 3:0. Breika handikaps zuda pēc piektā geima. Ernestam ne pārāk veicās ar pirmo servi, Nadals atgrieza izspēlēs lielāko daļu bumbiņu un ar otro breikbumbu prata pietuvoties līdz minimumam – 2:3.

Ar pāris izciliem sitieniem Gulbis izkārtoja breikbumbu jau sestajā geimā, taču tās izspēlē riskēja pie Nadala otrās serves un izsita autā. Uzreiz pēc tam viņš sastapās ar lielisku spāņa spēli uzņemšanā. Ranga līderim bija vairākas breika iespējas, no kurām viņš izmantoja trešo, turklāt ar veiksmes palīdzību (bumbiņa skāra tīklu). Rafa uzvarēja arī piekto geimu pēc kārtas, tomēr sesto Gulbis liedza. Spānim pašam vajadzēja izservēt spēli, ko viņš arī paveica ar pirmo mačbumbu, precīzi nospēlējot pie tīkla.