22.06.2016. 09:05
Argentīnas futbola izlase otrdien Hjūstonā ar 4:0 (2:0) sagrāva mājinieci ASV valstsvienību un iekļuva Copa America turnīra finālā.

Pusfināla cīņā argentīniešiem divus vārtus guva Gonsalo Igvains, bet pa reizei izcēlās Ezekvels Laveci un Lionels Mesi.

Argentīna Copa America finālā spēlēs otro reizi pēc kārtas, taču pērn tā izšķirošajā mačā zaudēja Čīlei. Savukārt pēdējo 12 gadu laikā šī jau būs ceturtā reize, kad argentīnieši ir iekļuvuši šī turnīra divu labāko komandu skaitā, lai gan pēdējo reizi turnīrā uzvarēja 1993.gadā.

Spēles rezultātu jau trešajā minūtē pēc labas Mesi piespēles atklāja Laveci, savukārt 32.minūtē jau pats argentīniešu līderis Mesi ar teicamu brīvsitienu pārsvaru dubultoja. Mesi šie bija 55.vārti valstsvienības rindās, kas viņam ļāva apsteigt Gabrielu Batistutu un kļūt par visu laiku rezultatīvāko argentīniešu izlases futbolistu.

Savukārt otrajā puslaikā ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Igvains, 50.minūtē pārsvaru trīskāršojot, bet četras minūtes pirms cīņas beigām, pēc vēl vienas Mesi piespēles, pieliekot punktu pārliecinošajam panākumam.

Argentīnai šajā mačā bija arī zaudējumi, jo traumas guva Augustu Fernadess, Markoss Roho un Laveci, kurš mēģinot panākt bumbu ietriecās laukumā malā esošajā reklāmas stendā, tam pārkrītot pāri. Laveci pēc kritiena vairākas minūtes palika guļot, bet vēlāk ārsti viņam vēlāk konstatēja elkoņa lūzumu.

"Mēs atkal esam finālā, mēs to paveicām! Vēlamies šo titulu, lai beidzot viss noslēgtos labi. Esam pelnījuši uzvaru, jo ir ieguldīts liels darbs," sacīja Mesi, uzsverot, ka trīs gadu laikā Argentīna iekļūst jau trešajā lielo turnīru finālā, taču pie titula nav tikuši, jo 2014.gada Pasaules kausā un pērn Copa America viņi izšķirošajā cīņā zaudēja attiecīgi Vācijai un Čīlei.

"Esmu laimīgs un pateicīgs komandas biedriem, kuri man palīdzējuši labot Batistutas rekordu," atzina Mesi, kurš šajā Copa America turnīrā ir guvis piecus vārtus. Viņš gan nav turnīra labākais snaiperis, jo sešas reizes pretiniekus pārspējis čīlietis Eduardo Varhass.

"Nedevām pretiniekiem nekādas cerības, jo dominējām visas 90 spēles minūtes," apmierināts ar komandas sniegumu bija Argentīnas izlases galvenais treneris Herardo Martino.

Argentīna ir vienīgā šī turnīra komanda, kura uzvarējusi visās spēlēs, gūstot 18 vārtus, bet ielaižot tikai divus.

Finālā Argentīna tiksies ar Čīles un Kolumbijas cīņas uzvarētājiem, kuri savu pusfināla spēli aizvadīs trešdien.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801