01.07.2014. 21:45
Anhela di Marijas gūtie vārti papildlaika izskaņā otrdien ļāva Argentīnas futbola izlasei Brazīlijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla mačā ar 1:0 (0:0, 1:0) uzvarēt Šveici.

Di Marija vienīgos vārtus guva spēles 118.minūtē jeb divas minūtes pirms papildlaika beigām, ievedot Argentīnu ceturtdaļfinālā.

Spēles ievadā laukumā valdīja līdzvērtīga spēkošanās par iniciatīvu. Vienā no epizodēm labi aizsardzībā nospēlēja Argentīnas izlases aizsargs Pavlo Dzabaleta, bet mirkli vēlāk bīstamu centrējumu pārtvēra Šveices vienības vārtsargs Djego Benālio. Abas komandas ļoti aktīvi centās iegūt teritoriālo pārsvaru laukuma centrā, nevairoties arī no agresīviem izklupieniem.

Pēc Lionela Mesi centrējuma bumbu pāri vārtiem ar galvu raidīja Gonsalo Igvains, bet 28.minūtē Argentīnas izlasi pēc ļoti bīstama Granita Šakas sitiena glāba vārtsargs Serhio Romero. Uzreiz pēc tam Romero atvairīja arī Stefana Lihtšteinera raidījumu, bet otrā laukuma galā Benālio tika galā ar Ezekvela Laveci bīstamo sisto bumbu.

Turpinājumā argentīnieši tika pie vēl divām labām iespējām sist pa vārtiem, bet 39.minūtē viens pret Romero izgāja Josips Drmičs, tomēr viņa mēģinājums pārsist bumbu pāri vārtsargam bija neveiksmīgs. Puslaika pašā izskaņā pēc Mesi individuālā gājiena no labas pozīcijas tieši virsū Benālio sita Anhels di Marija.

Otrā puslaika ievadā Šveices izlase centās uzbrukt ļoti aktīvi, tomēr līdz izteikti bīstamiem sitieniem netika. Argentīnas izlases pamazām atguva vērā ņemamu teritoriālo pārsvaru, bet 59.minūtē tas noveda līdz ļoti bīstamam Markosa Roho sitienam, ar kuru gan galā tika Benālio.

Pāris minūtes vēlāk Benālio vēlreiz vārtos bija teicams, atvairot Igvaina raidīto bumbu. Arī turpinājumā Argentīnas izlases pusē bija liels teritoriālais pārsvars, bet 67.minūtē tuvu gūtiem vārtiem bija Mesi, kura raidījums gan nebija precīzs.

Tuvojoties pamatlaika beigām, Argentīnas izlases centieni uzbrukumā bija nemainīgi aktīvi. Nedaudz garām vārtiem ar galvu sita uz maiņu laukumā nākušais Rodrigo Palasio, bet pēc lieliska Mesi gājienā Šveices komandu vēlreiz glāba Benālio.

Atlikušajā laikā šveicieši savu vārtu drošību nosargāja, pirmoreiz šajā turnīrā liedzot Argentīnas izlasei 90 minūšu laikā tikt pie gūtiem vārtiem.

Papildlaika pirmajā pusē bumbas kontroles pārsvars bija Šveices izlases pusē, tomēr nopietni draudi pretinieku vārtiem netika radīti. Argentīnas futbolisti tikmēr izskatījās acīmredzami paguruši, tomēr pēc divām spēlētāju maiņām otrā papildlaika puse jau pagāja Argentīnas zīmē. Vispirms di Marija lika vēlreiz spēlē iesaistīties Benālio, bet 118.minūtē pēc šveiciešu kļūdas laukuma centrā teicamu individuālo reidu veica Mesi, kura piespēli gūtos vārtos ar precīzu sitienu pārvērta di Marija.

Šveices izlasei atlikušajā laikā gan bija teicama iespēja atspēlēties, kad pa vārtu stabu bumbu raidīja Blerims Džemaili. Tāpat pēdējās sekundēs šveicieši tika pie soda sitiena no ļoti bīstamas pozīcijas, tomēr Kserdans Šakiri bumbu sita spēlētāju veidotajā mūrī.

Ceturtdaļfinālā Argentīna tiksies ar Beļģijas un ASV dueļa uzvarētājiem.

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nav tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu. Savukārt Šveice piedalās trešajā finālturnīrā pēc kārtas, bet labākie sasniegumi bijuši pagājušā gadsimta trīsdesmitajos un piecdesmitajos gados, kad trīsreiz sasniegts ceturtdaļfināls.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Argentīnas izlases sastāvs: Serhio Romero, Pavlo Dzabaleta, Federiko Fernandess, Esekjels Garajs, Markoss Roho (Hosē Basanta, 105.min.), Havjers Maskerano, Fernando Gago (Lukass Biglija, 106.min.), Anhels di Marija, Lionels Mesi, Gonsalo Igvains, Ezekvels Laveci (Rodrigo Palasio, 74.min.).

Šveices izlases sastāvs: Djego Benālio, Johans Žurū, Stefans Lihtšteiners, Rikardo Rodrigess, Fabians Šērs, Falons Bērami, Gohans Inlers, Kserdans Šakiri, Granits Šaka (Helsons Fernandess, 66.min.), Admirs Mehmedi (Blerims Džemaili, 113.min.), Josips Drmičs (Hariss Seferovičs, 82.min.).