28.10.2017. 10:49

"Pārgauja" – "EMU SK" pulksten 13:00Dienas pirmā cīņa norisināsies Stalbē, kur pamatīgā neveiksmju joslā iekļuvusī "Pārgauja" sacentīsies ar viesiem no Igaunijas. Pēc lieliskā sezonas starta "Pārgauja" piedzīvojusi neveiksmes jau piecos mačos pēc kārtas, turnīra tabulā izkrītot ārpus labāko astotnieka. Iespējams, tieši pērnās sezonas bronzas medaļniekiem šis pārtraukums čempionātā bija visvairāk nepieciešams, lai sakārtotu galvas un atgrieztos uz panākumu takas. Komandas sezonas uzbrukuma līderis šajā sezonā ir Oskars Balodis (7+6), pēdējās cīņās savu ierasto rezultativitāti sāk atgūt Olafs Zvīnis (4+3), bet Lauris Ābols (2+5) pēc divu sēļu izlaišanas, atgriezās laukumā ar piespēli pēdējā vārtu guvumā Cēsīs, ar ko gan punktiem turnīra tabulā nepietika. Stalbes komanda ir trešā sliktākā skaitliskā vairākuma realizētāja līgā, taču mazākumā komanda spēlējusi vislabāk, izturot 93.3% pretinieku vairākumu.

Igaunijas komandu pirms sezonas starta daudzi steidza nodēvēt par potenciālajiem pastarīšiem, taču septiņos mačos komanda savākusi 11 punktus, kas dod sesto vietu turnīra tabulā. Pirms pārtraukuma EMU gan cieta sagrāvi pret Latvijas čempionvienību, bet aizvadītajā nedēļā viņi startēja Eiropas kausos Valmierā, neparādot labāko sniegumu, taču aizspēlējoties līdz pusfinālam. Valmierā komanda spēlēja labākajā sastāvā, bet Latvijas čempionātā spēlētāju rotācija ir ļoti iespaidīga, jo visās septiņās spēlēs piedalījušies vien pieci spēlētāji. Kamēr pērnās sezonas Elvi līgas rezultatīvākais florbolists Gvido Lauga no "Pārgaujas" atgūstas no operācijas, šosezon uz šo godu pieteicies EMU spēlējošais treneris Pāvels Semjonovs (13+14), kuram kā labs ieroču pienesējs pieteicies Svens Ūē, kurš četrās spēlēs savācis 11 (8+3) punktus. Sev atvēlētajās spēlēs rezultatīvi darbojies arī Aleksandrs Avtušenko (3+4) un Simons Georgs Mahla, kurš spēlējis vien divās cīņās, taču savācis 4+1 statistiku. Igauņi joprojām ļoti vāji spēlē nevienādos sastāvos. Vairākumā izdevies gūt tikai vienus vārtus (6.67%), esot pēdējā vietā līgā. Mazākumā komanda izturējusi 66.6% gadījumu, kas ir trešais sliktākais rādītājs turnīrā.

"Kurši/Ekovalis" – "Ogres vilki" pulksten 18:00 (Sportacentrs.com)Liepājas komanda tieši pirms pārtraukuma tika pie savas pirmās uzvaras septiņās spēlēs, ar pieciem punktiem tabulā pakāpjoties uz desmito vietu. Veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā "Kurši/Ekovalis" pēc šīs dienas spēlēm jau varētu ielauzties arī play-off zonā. Šodien komandai savā laukumā jāuzņem bīstamie vilki no Ogres, kas pēdējās spēlēs sāka demonstrēt arvien pārliecinošāku sniegumu, taču joprojām ir ne vien pirmās uzvaras, bet arī pirmo punktu gaidās spēcīgāko sabiedrībā. Kurzemniekiem par rezultatīvāko negaidīti izvirzījies veterāns Gints Siliņš (5+7), kuram seko Mihails Kostusevs (5+4). Pārējie ar rezultativitāti nav sevišķi izcēlušies. Ievērības cienīgs varētu būt Arvja Aniņa 4+0, kuram šī ir pirmā pilnā sezona komandas pamatsastāvā.

Virslīgas debitanti pēdējās trijās spēlēs Valmierā, kā arī mājās pret Lielvārdes un Kocēnu komandām zaudējusi ar divu vārtu deficītu. Punkti bijuši pietiekami tuvu, taču pietrūcis vai nu veiksmes, pieredzes vai aukstasinības, lai tos paņemtu. Komanda pamanījusies trīs reizes ielaist bumbiņu savos vārtos, kad centusies glābties, mainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet izglābties nav izdevies ne reizes. Kā jau to varēja gaidīt, rezultatīvākais spēlētājs komandā ir Elvijs Jankovskis (4+5), kuram seko Edgars Birkenfelds (2+6) un jaunais Markuss Januševskis (5+2). Cīņa Liepājā ogrēniešiem kļūs par pirmo, kad viņi būs redzami Sportacentrs.com pārraidē Elvi florbola līgā. Vai tā kļūs arī par pirmo spēli, kad vienība tiks pie panākuma?

"Rubene" – "Bauska" pulksten 18:00Kocēnos tiksies divas turnīra tabulas kaimiņienes. Laukuma saimnieki septiņos mačos iekrājuši 14 punktus, atrodoties ceturtajā vietā, kamēr baušķeniekiem par diviem punktiem mazāk un piektā pozīcija. Turklāt Bauskas spēlētājiem vēl viena cīņa rezervē. "Rubenes" florbolisti ierasti labi spēlējuši skaitliskajā mazākumā un ierasti vājš ir bijis viņu skaitliskais vairākums. Šo rādītāju varētu uzlabot Ritvara Bērziņa (3+1) atgriešanās komandā. Rezultatīvākais arī šosezon ir Atis Stepāns (6+9), kuram seko Ingars Matisons (4+9) un divas spēles diskvalifikācijas dēļ izlaidušais Reinis Mirkšs (9+1). Tomēr patīkamākais atklājums ir Matīsa Celma (7+1) pārliecinošā spēle, kurš varētu cīnīties par rezultatīvākā debitanta godu sezonas izskaņā.

"Bauska" ir vienīgā komanda, kas tikusi pie divām uzvarām šajā sezonā, atrodoties iedzinējos pēc 40 nospēlētām minūtēm. Tas noteikti jāņem vērā viņu šodienas pretiniekiem, jo "Rubene" tieši spēles pēdējo nogriezni aizvada visvājāk. Baušķenieku līderis ir Toms Niedre (8+5), kuram seko Māris Akmentiņš (4+4) un Romualds Paulovičs (4+2), bet joprojām tiek gaidīta lielāks pienesums no Ģirta Laugaļa (0+3) un sastāvā gaida Pētera Zeltiņa atgriešanās ierindā. Tieši Bauskas komanda ar 46.6% realizāciju ir labākā skaitliskajā vairākumā un arī skaitliskais mazākums ir pietiekami augstā līmenī.

"Betsafe/Ulbroka" – "Talsu NSS/Krauzers" pulksten 19:00 (Sportacentrs.com)Valsts čempionvienība ar 16 punktiem turnīra tabulā pašlaik atrodas trešajā vietā, par diviem punktiem atpaliekot no abām līderkomandām. Pirms pārtraukuma turnīrā ubrokieši saplosīja EMU, bet Eiropas kausa izcīņas turnīrā palikušas mieles, jo otro reizi sezonā nācās piekāpties "FBK Valmiera" komandai, kas lika palikt bez uzspēlēšanas finālā. Eiropas kausos pamatīgi tika nosegts komandas līderis Kaspars Šķēls (10+4), kurš Latvijas arēnās demonstrē rezultatīvu sniegumu. Tāpat kā kapteinis Edžus Ceriņš (3+7). Pēc ļoti rezultatīvā sezonas starta nedaudz piebremzējis ir Juris Gribusts (4+5), bet Ainārs Juškēvičs (2+7) pēdējos mačos allaž gūst komandas pēdējos vārtus. Čempioni noteikti varētu vēlēties labāku sniegumu skaitliskajā vairākumā (22.7%, astotā vieta), kamēr mazākums ir līmenī (86.3%, otrā vieta).

Arī Talsu komanda mazākumā spēlējusi gana labi (82.3%, trešā vieta), taču kurzemniekiem ir labs arī vairākums (35.29%). Papildus intrigu rada apstāklis, ka komandas rindās pieteikts Andris Blumbahs, kurš pēc pusotras sezonas Somijas spēcīgākajā līgā atgriezies dzimtā kluba rindās un būs labs palīgs aizsardzībā. Uzbrukumā rezultatīvākie ir Toms Bitmanis (6+4) un Jānis Ragovskis (3+7), bet vietējie līdzjutēji noteikti lielāku pienesumu joprojām gaida no Kriša Treimaņa (3+2) un Arta Raituma (2+3). Pašlaik Talsu komanda nav nodemonstrējusi savu potenciālu, tādēļ arī jāsamierinās vien ar desmit punktiem un septīto vietu tabulā.

"Ķekava" – "Lekrings" pulksten 19:00Ķekavā savā starpā tiksies divas komandas, kurām sezonas ievads noteikti ar vislielāko mīnusa zīmi. Ja cēsnieki vismaz pēdējās spēlēs sāk uzvarēt, ar deviņiem punktiem ielaužoties labāko astotniekā, tad "Ķekava" joprojām nedemonstrē gaidīto sniegumu, uzvarot tikai vienā cīņā, ar četriem punktiem atrodoties tabulas pirmspēdējā pozīcijā. Pēdējā cīņā pirms divām nedēļām Anda Blinda trenētā komanda ļāva zaudējumu sēriju pārtraukt arī Liepājas "Kuršiem", palaižot konkurentus garām turnīra tabulā. Šajā sezonā "Ķekava" ne reizes nav pratusi uzvarēt spēles pirmo (0-3-3) un arī otro (0-2-4) trešdaļu, savukārt trešajos periodos izlieto ūdeni neizdodas sasmelt. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons iespējis vien 8 (6+2) punktus. Tikpat vārtu ir arī Miķelim Dravniekam (6+1), bet lielākā daļa pārējo spēlētāju nospēlējuši zem sava līmeņa. No savainojuma atguvies Toms Mežotnis, savukārt Gints Klēģers joprojām savainojuma dēļ nav pat komandas oficiālajā pieteikumā.

Tieši pirms pārtraukuma cēsnieki izcīnīja divas smagas uzvaras savā laukumā pār Stalbes un Bauskas komandām, iegūstot vismaz kaut kādas pozitīvās emocijas, kas arī ļāva atgriezties labāko astotniekā. Ņemot vērā pretinieka nedienas, arī Ķekavā "lēcējpeles" varētu būt uzskatāmas par favorītiem. Lai to būtu vieglāk pierādīt arī laukumā, jāuzlabo spēle nevienādos sastāvos, jo vairākumā komanda ir vien devītā labākā (22.7%), bet mazākumā sliktāk par cēsniekiem (64.7%) spēlē vienīgi... "Ķekava', kurai 63.1% neitralizācija. Ja "Ķekavas" komandas rezultatīvākais spēlētājs iespējis vien astoņus punktus, tad ko lai saka par cēsniekiem? Rezultatīvākie ir Lauris Zaicevs (6+1) un Toms Rīsmanis (1+6).. Zaicevs bija guvis vārtus piecās spēlēs pēc kārtas, bet pēdējā mačā arī viņa rezultatīvā sērija tika pārtraukta.

"Lielvārde/FatPipe" – "FBK Valmiera" pulksten 19:00Latvijas čempionāta finālisti savā laukumā uzņems Eiropas kausu finālistus. Domājams, ka valmieriešiem tieši šāds pretinieks bija visvairāk vajadzīgs, lai vieglāk varētu pārslēgties no cīņām Eiropas kausos uz ierasto ikdienu Latvijas meistarsacīkstēs. Skaidrs, ka "Lielvārde/FatPipe" ar savu ierasto līderi Tomu Akmeņlauku (11+9) un jaunajiem Niku Blumfeldu (6+5) un Rūdis Žukelis (5+3) noteikti neļaus valmieriešiem tikt pie panākuma, spēlējot ar pusspēku. Pašlaik tabulā abām komandām ir pa 18 punktiem un "FBK Valmiera" atrodas vadībā pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai. Skaidrs, ka pēc šīs cīņas viena no komandām būs nopelnījusi vairāk punktu. Jautājums vienīgi, kura no tām atradīsies vadībā pēc astoņām kārtām?

Valmierieši savās mājās notikušajā EuroFloorball Cup turnīrā izspieda no sevis maksimumu, sarežģītā veidā izkļūstot no apakšgrupas, tālāk pusfinālā tiekot galā ar "Betsafe/Ulbroka" un fināla ievadā šokējot vēlākos čempionus. Mača turpinājumā pietrūka spēka, pieredzes un droši vien arī meistarības, lai tiktu galā ar norvēģiem. Taču tika iegūta neatsverama pieredze, ko tagad jāliek lietā valsts čempionātā. Šosezon komandas rezultatīvākais spēlētājs ir jaunpienācējs Arnijs Kuratņiks (7+8), kuram seko Mārtiņš Broks (8+4). Eirokausos abi spēlēja nomināli trešajā maiņā... Tieši pagājušās nedēļas turnīrā ilgi gaidīto rezultativitāti nodemonstrēja Ivo Balodis, iekļūstot arī turnīra simboliskajā izlasē. Latvijas čempionātā viņam pagaidām tikai 3 (1+2) punkti. Komandai ir labs skaitliskais vairākums (45.4%, otrā vieta), par ko varēja pārliecināties arī Krievijas un Norvēģijas komandas.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties