28.07.2015. 12:07
Piedzīvojumu apvienības «Bored of Borders» dalībnieki sāk gatavošanos projekta «The Slowest Way to Rio» realizācijai. Piedzīvojuma laikā riteņbraucēji un airētāji veiks ceļu no Rīgas uz nākamo olimpisko spēļu galvaspilsētu - Riodežaneiro, informē viens no projekta dalībniekiem Kārlis Bardelis.

  • Par godu Baltijas ceļam – 24 stundu velobrauciens 2014. g. 19. augusts
  • Priekšlaicīgs finišs ar daudzpunkti 2014. g. 31. marts

Starts paredzēts 2016. gada martā, kad projekta dalībnieki sāks 13 300 kilometru garo ceļu no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. 60 dienās ar divriteņiem tiks pievarēti 7700 km līdz Senegālas galvaspilsētai Dakārai. 90 dienās 5600 km no Dakāras līdz Riodežaneiro tiks veikti ar okeāna airu laivu, šķērsojot Atlantijas okeānu.

Ceļā netiks izmantoti motori, buras vai citi ārēji dzinējspēki, turklāt līdzi nedosies atbalsta transports vai glābšanas kuģis — viss maršruts tiks veikts, paļaujoties tikai uz cilvēka ģenerētu spēku. Okeāna airu laiva (ocean rowing boat) ir speciāli šim mērķim gatavota stiklašķiedras vai finiera laiva, kas aprīkota ar navigācijas sistēmu, ūdens atsāļošanas filtru sistēmu, rācijām, satelīttelefonu, airēšanas slīdkrēsliem, airiem. Laiva pamatā ir vaļēja, bez jumta virs airēšanas slīdkrēsliem, bet ar mazu, slēgtu tilpni pārtikas glabāšanai laivas priekšgalā un mazliet lielāku tilpni gulēšanai atpūtas brīžos aizmugruē.

The slowest way to Rio from Bored of Borders on Vimeo.

Visus šā projekta ietvaros plānotos 13 300 kilometrus veiks Kārlis Bardelis un Jānis Zunda. Sauszemes un ūdens posmos viņiem pievienosies draugi un domubiedri, kuri veidos divas projekta komandas daļas — minējus, kuri ar velosipēdiem dosies no Rīgas līdz Dakārai, un airētājus, kuri airu laivā šķērsos Atlantijas okeānu, no Dakāras nokļūstot Riodežaneiro 2016. gada augustā, vasaras olimpisko spēļu laikā.

«Bored of Borders» jau īstenojuši vairākus izaicinājumu pilnus piedzīvojumus – piemēram, 60 dienas ilgs un 6247 km garš pārbrauciens ar apvidus skrituļslidām no tālākā Eiropas ziemeļu punkta Nordkapa līdz tālākajam dienvidu punktam Gibraltāra ragam (2013. gadā). «Pedal for no Medal» labdarības velobrauciens no Rīgas līdz Sočiem, kur notika 2014. gada ziemas Olimpiskās spēles, 17 dienās ar velosipēdu veicot 2840 kilometrus.

Projekta laikā tika savākti ziedojumi vairāk nekā 8000 eiro apmērā Bērnu slimnīcas rekonstrukcijai. Ar slēpēm šķērsota Somija, pa polārā loka līniju veicot 250 km pa mazapdzīvotu apvidu (2014. gadā). 2014. gada vasarā dalība labdarības velomaratonā «Baltijas ceļš», 24 stundās veicot 600 km garu distanci pāri visām trim Baltijas valstīm.

Daļa no piedzīvojuma ir idejas rašanās brīdis, izpētes stadija, treniņi un arī nepieciešamā ekipējuma, speciālās pārtikas sagāde. Līdz šim «Bored of Borders» piedzīvojumiem sekot varēja īsi pirms kārtējā starta un projekta norises laikā, tādējādi nereti liekot domāt, ka komandā ir profesionāli sportisti, loģistikas un mārketinga speciālisti, kas nav taisnība. Autori vēlas visiem interesentiem dot iespēju iepazīties ar procesu no idejas dzirksteles brīža līdz sekmīgai tās realizācijai, tāpēc nākamo mēnešu laikā regulāri sabiedrība tiks informēta par treniņiem, par sadarbības veidošanu ar projekta atbalstītājiem, par labdarības projektu, ko līdztekus piedzīvojumam apņēmušies īstenot un par sadarbību ar Latvijas skolām, kur organizēsim klātienes un virtuālas tikšanās, lai savienotu darbu skolā ar piedzīvojuma vidi, tādējādi paplašinot mācību procesu ārpus ikdienas četrām sienām.

Projekta dalībnieki aicina atsaukties uzņēmumus, kurus uzrunā neizsīkstošs piedzīvojumu gars un kuri būtu gatavi atbalstīt «Bored of Borders» šā projekta īstenošanā.Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties