19.12.2015. 14:08

, LSM.LV - Sports

Latvijas hokejisti turnīrā uzvarēja visās piecās spēlēs, bet vienīgo punktu zaudēja pret norvēģiem. Līdz šim pēdējoreiz elites grupā Latvijas U-20 izlase spēlēja 2013.gada sākumā Krievijā, kur pasaules čempionātā zaudēja visās spēlēs.

Austrijā turnīrā pēdējā spēlē rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja Haralds Egle, bet nākamais vārtu guvums sekoja tikai septiņas minūtes pirms spēles beigām, kad pārsvaru divkāršoja Kirils Galoha. Rodrigo Ābols trešos vārtus guva, pēdējā minūtē raidot ripu tukšos pretinieku vārtos. Latvijas izlases vārtus neskartus nosargāja Gustavs Grigals.

Cīņā par pirmo vietu turnīrā Latvijas hokejisti Vīnē pārspēja arī mājiniekus austriešus (6:2) Kazahstānas (5:3), Norvēģijas (2:1 pēcspēles metienos) un Vācijas vienaudžus (4:1). Ceļazīmi uz eliti ieguva tikai grupas uzvarētāji.

Pirmā vieta turnīrā vairo U-20 izlases galvenā trenera Leonīda Beresņeva izredzes stāties valstsvienības vadībā. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans iepriekš ļāva noprast, ka Beresņevs būs galvenais favorīts uz nacionālās izlases galvenā trenera amatu, ja vien spēs izpildīt LHF uzdevumu un U-20 izlase pakāpsies uz elites līmeni.