01.06.2016. 10:55
Pagājušās nedēļas nogalē ar sacensībām Smiltenes un Raunas novados tika atklāta 2016. gada Latvijas kausa izcīņas sezona minirallijā. Pirmajā posmā “Smiltene 2016” absolūti ātrākie bija Jānis Aleksejevs/Zigurds Kalniņš ar “Subaru Impreza”.

Sacensību dalībniekiem dienas laikā bija jāveic seši ātrumposmi Smiltenes un Raunas apkaimē, un to kopējais garums sastādīja 13.61 km. Cīņa notika gan pa grants, gan asfalta segumu.

Pirmajā ātrumposmā pārliecinoši ātrākā bija Jāņa Aleksejeva/Zigurda Kalniņa ekipāža, bet nākamajos divos “dopos” labākos laikus sasniedza Krišjānis Zintis Putniņš/Mārtiņš Puriņš, kuri arī startēja ar “Subaru Impreza”. Pēc trim ātrumposmiem Aleksejeva ekipāža aizvien bija vadībā, taču vairs tikai ar 1 sekundes pārsvaru.

Turpinājumā visos trīs ātrumposmos labākos rezultātus atkal parādīja Aleksejevs/Kalniņš, izcīnot uzvaru sacensībās. Putniņš/Puriņš vēl pēc piektā ātrumposma bija otrie, bet pēdējais “dops” izrādījās neveiksmīgs un zaudēts daudz laika. Rezultātā uz otro vietu pacēlās Sandis Eislers/Elvijs Kalnkambers ar “Mitsubishi Evolution”, bet trešo vietu sacensībās izcīnīja viesi no Igaunijas – Martins Vaga/Joseps Ausmēss, kuri trasē devās ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII”. Šīs trīs ekipāžas pārstāvēja 4WD Plus klasi, izcīnot tajā pirmās trīs vietas.

4WD klasē uzvaru guva Intars Rezakovs/Oskars Leimanis (“Subaru Impreza”), kuri pārspēja Niku Kanderu/Didzi Kanderu (“Audi 80 Quattro”) un Lauri Ozerovu/Gati Jansonu (“Subaru Impreza”).

Klasē 2000 pirmajā vietā pēc sešiem ātrumposmiem Kristers Cimdiņš/Gatis Cimdiņš (“VAZ 21083”), otrajā vietā Raivo Ozoliņš/Ģirts Ozoliņš (“Honda CRX”), bet trešo vietu finišā sasniedza Miks Ķenavs/Armands Ķenavs (“VW Golf II”).

2WD klasē sīvā cīņā uzvarēja Indulis Kalniņš/Gvido Rozenblūms (“BMW 323”). Otro vietu guva Gints Lapsa/Kaspars Linde (“BMW 325”), bet trešo – Genādijs Fedorenko/Edgars Vāvers (“BMW 316”).

Kaspars Šmits/Ritvars Zeltiņš (“Honda Civic”) bija ātrākie klasē 1600, sev aiz muguras atstājot Andri Putniņu/Raimondu Gļaudu (“Rover 214”) un Armandu Cīrulnieku/Ivaru Cīrulnieku (“Opel Corsa”), kuru starpā pēc finiša bija 0.87 sekundes.

Open klasē divu ekipāžu konkurencē Rimants Kalniņš/Aldis Sebris (“Audi 80”) uzveica Jāni Vanagu/Kasparu Gailīti (“VAZ 21013”), Junioru ieskaitē Roberts Poriņš/Edgars Poriņš (“VW Golf”) bija ātrāki nekā Madars Dīriņš/Guntis Dīriņš (“Renault Clio”), bet Klasika 3000 jeb Youngtimer klasē Elmārs Tikums/Laima Tikuma (“Opel Ascona”) pārspēja Ivaru Kalniņu/Andri Ūbeli (“VAZ 21013”).

Komandu ieskaitē uzvarēja “S-ART Racing Team”, ko pārstāvēja 2WD klases braucēji Gints Lapsa/Kaspars Linde, Mārtiņš Muižnieks/Kristaps Štals un Genādijs Fedorenko/Edgars Vāvers.

Otrajā vietā minirallijā “Smiltene” ierindojās “Gulbenes rallija komanda”, trešajā – “Rude Racing”.

Minirallijs “Smiltene” tika rīkots pirmo reizi. Latvijas kauss minirallijā turpināsies ar sacensībām “Priekule 2016”, kas notiks 11. jūnijā.

Informāciju sagatavoja:Dace Janova