19.04.2014. 18:00
Sestdien Dobelē norisinājās šosejas riteņbraukšanas jaunatnes sacensību seriāla „Baltais Cerību kauss” pirmais posms. 10 kilometru garajā individuālā brauciena sacensībās uzvaru zēnu vecuma grupā svinēja dobelnieks Ādams Veins Rozenfelds, bet jauniešu konkurencē nepārspēts palika Igaunijas riteņbraucējs Kristo Kukrus.

Šosezon jaunā kvalitātē atdzimis jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensības zēniem – „Baltais Cerību kauss”. Seriālā kopumā paredzēti astoņi posmi, no kuriem pirmais sestdien norisinājās Dobelē. Pirmajā „Baltais Cerību” kausa posmā dalībnieki sacentās 10 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Dobeles apkaimes ceļu. Sacensību ietvaros notika arī Dobeles kausa izcīņa junioru, sieviešu, elites un senioru grupās.

Ar ļoti lielu interesi tika gaidīts zēnu vecuma grupas starts. Šajā vecuma grupā startēja jaunie riteņbraucēji no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī Lietuvas un Igaunijas centriem. Uzvarētājs tika noskaidrots aizraujošā neklātienes cīņā. Vispirms lielisku rezultātu uzrādīja lietuvietis Lukas Česaitis, kurš distanci veica pēc 15 minūtēm un 39 sekundēm. Nedaudz vēlāk šādu pat rezultātu atkārtoja Dobeles sporta skolas jaunais riteņbraucējs Ādams Veins Rozenfelds. Pēc rezultātu precizēšanas nedaudz labāk rezultāts tomēr Rozenfeldam, kurš arī kļuva par pirmā posma uzvarētāju. Trešo vietu tikmēr izcīnīja „RRS/ Grīva Nordeķi” pārstāvis Ričards Roberts Sauja, no uzvarētāja atpaliekot 12 sekundes.

Jauniešu konkurencē, kur kopumā startēja 47 dalībnieki, triumfēja Igaunijas riteņbraucējs no Tartu sporta kluba Kristo Kukrus, kurš distanci veica 14 minūtēs un 5 sekundēs. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena tikmēr kāpa „NN Sporta kluba/ MSĢ” pārstāvis Ulvis Horens Korbergs, kurš Kukrusam zaudēja 26 sekundes. Labāko trijnieku spēcīgajā konkurencē noslēdza Klaipēdas pārstāvis Sijandas Šereiva, kura rezultāts 14 minūtes un 37 sekundes.

Pārējo vecuma grupu sportisti sacentās Dobeles kausa izcīņas ietvaros. Junioru konkurencē triumfēja lietuvietis Martinas Stasikelis („DSK Geno”). Viņš 10 kilometru garo distanci pieveica 12 minūtēs un 51 sekundē. Otro un trešo vietu tikmēr ieņēma Latvijas sportisti – Artūrs Beļēvičs („RRS/ Fans”) un Ēriks Toms Gavars („Tandēms EthicSport/ MSĢ”), kuri no lietuvieša atpalika attiecīgi par 16 un 28 sekundēm. Vīru elitē pārliecinoši triumfēja „AVIS Thule Veloprofs” pārstāvis Kaspars Launerts (12:37). Otrais palika Rihards Bartušēvics no „RRS Grīva” (13:13), bet trešais bija „Rietumu – Delfin” sportists Sandis Āķis (13:13). Senioru grupās tikmēr nepārspēti palika Arturas Kacerauskas, Gintaras Jankeliunas, Eduards Kupča, Valdis Andiņš un Mečislavs Bartušēvics. Meiteņu grupās tikmēr dominēja lietuvietes. No Latvijas riteņbraucējām jāizceļ Viktorija Sipoviča, kura palika nepārspēta jauniešu meiteņu konkurencē.

Sacensību laikā ikviens dalībnieks saņēma garšīgu pārsteigumu no „Baltais Cerību kausa” ģenerālsponsora A/S „Tukuma piens”, kas ikvienu aicināja degustēt arī veselīgo „Baltais” produkciju. „Baltais Cerību kausa” otrais posms norisināsies 18. maijā Rīgā.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa