26.11.2014. 15:22

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Dalībnieku vidū būs gan vīriešu ranga līderi Novaks Džokovičs un Rodžers Federers, gan spēcīgākā tenisiste sieviešu konkurencē Serena Viljamsa, liecina organizatoru informācija. Turnīriem būs jaušama paraugspēļu gaisotne, taču ar sacensību garu. 

Turnīrā startēs Manilas "Mavericks", Singapūras "Slammers", Indijas "Aces" un Apvienoto Arābu Emirātu "Royals". Līdzīgi kā Indijā populārajās futbola un kriketa līgās, komandās būs tikai uz šīm sacensībām piesaisītas pasaules zvaigznes. 

Katrā posmā paredzētas vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu dubultspēles un jauktās dubultspēles, kā arī leģendu cīņas vienspēlēs. Savukārt katrā mačā būs piecas viena seta spēles ar vienkāršotu punktu uzskaites sistēmu, bet uzvarētāju noteiks pēc piecās spēlēs uzvarēto geimu summas, nevis uzvarēto spēļu skaita. Tenisistiem spēlēs būs tiesības arī izmantot pārtraukumus.

IPTL dibinātājs un bijušais izcilais dubultspēļu spēlētājs Mahešs Bupati cer, ka līga spēs sevi uzturēt un līdz 2020.gadam tā paplašināsies, piesaistot jau astoņas komandas.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) prezidents Kriss Kermods oktobrī IPTL raksturoja kā izreklamētas paraugspēles, kas nerada problēmas ATP, jo spēlētāji no tūres brīvajā laikā varot darīt visu, ko vēlas. Viņš gan ironizēja, ka ATP tenisisti sūdzas par pārāk piesātinātu tūres kalendāru, taču uzreiz pēc sezonas noslēguma ir gatavi mesties paraugspēļu turnīrā.

IPTL komandas: 

Manilas "Mavericks": Endijs Marejs, Žo Vilfrīds Conga, Marija Šarapova, Karloss Moija

Singapūras "Slammers": Serena Viljamsa, Tomāšs Berdihs, Leitons Hjūits, Patriks Rafters

Indijas "Aces": Rodžers Federers, Ana Ivanoviča, Pīts Samprass, Sanja Mirza

Apvienoto Arābu Emirātu "Royals": Novak Džokovičs, Marins Čiličs, Karolīna Vozņacki, Gorans Ivanisevičs.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties