01.03.2015. 19:37
Ar norvēģa Petera Nortuga uzvaru 50 km distancē svētdien Falunā, Zviedrijā, noslēdzās pasaules čempionāts distanču slēpošanā.

• Bjergena un Nurtugs ieraksta savus vārdus distanču slēpošanas vēsturē 2015. g. 19. februāris

Nortugs finišēja pēc divām stundām, 26 minūtēm un 2,1 sekundes. Viņš par 1,7 sekundēm pārspēja čehu Lukāšu Baueru, bet bronzas medaļu ieguva zviedrs Johans Olsons, kurš no uzvarētāja atpalika par divām sekundēm. Olsons nespēja nosargāt pirms diviem gadiem izcīnīto čempiona titulu šajā distancē.

Uzvaru Nortugs izcīnīja pateicoties savām sprintera dotībām, jo ieslēpojot finiša taisnē viņš bija aiz Bauera un krievu sportista maksima Vilegžaņina, tomēr distances pēdējos metros izrāva uzvaru. Vilegžaņins palika ceturtais.

Nortugs Falunā izcīnīja ceturto zelta medaļu, jo pirms tam triumfēja arī sprintā gan individuāli, gan komandu cīņā, kā arī ar komandas biedriem uzvarēja 4x10 km stafetē.

Karjeras laikā Nortugs pasaules čempionātos ir izcīnījis 13 zelta medaļas, kā arī trīs reizes bijis otrais.

Pasaules čempionātā Norvēģijas slēpotāji izcīnīja deviņas no 12 zelta medaļām, zaudējot tikai 15 km brīvā stila distancē, kurā uzvarēja Olsons, 30 km iedzīšanā, kurā panākums tika Vilegžaņinam un 10 km brīvā stila distancē sievietēm, kur triumfēja Šarlote Kalla no Zviedrijas.

Kopumā pasaules čempionātā slēpošanas sporta veidos Norvēģija izcīnīja 11 zelta, četras sudraba un piecas bronzas medaļas, bet Vācija tika pie piecām zelta, divām sudraba un vienas bronzas medaļas.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222