26.06.2015. 22:56
Šodien Nīderlandes pilsētā Hāgā ar divām spēlēm sākās Pasaules čempionāts pludmales volejbolā sievietēm un vīriešiem. Abās spēlēs uzvaru svinēja mājinieki, Marlēnai van Īrselai un Madeleinai Meppelinkai ar 2-1 apspēlējot Kazahstānas duetu, bet Reinders Numerdors un Kristians Varenhorsts pārliecinoši ar 2-0 apspēlēja salvadoriešus.

Pasaules čempionātu ievadīja dāmas, A grupas cīņā savā starpā tiekoties mājiniecēm Marlēnai van Īrselai un Madeleinai Meppelinkai, kā arī Kazahstānas pludmales volejbolistēm Tatjanai Maškovai un Irinai Cimbalovai. Pirmo setu labāk iesāka Nīderlandes duets, ātri tiekot pie divu punktu pārsvara, bet tad 4:0 izrāvienu veica pretinieces, izvirzoties vadībā ar 5:3. Nīderlandietes ātri vien atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Turpinājumā dueti cīnījās līdzīgi, finišā labāk veicoties mājiniecēm - 21:19.

Otro setu ļoti labi iesāka Maškova un Cimbalova, izvirzoties vadībā ar 6:3. Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam, rezultāts jau bija neizšķirts (9:9). Nīderlandes duetam seta otrajā pusē vairākkārt bija jāatspēlējas, bet pie 20:20 Kazahstānas volejbolistes guva nākamos divus punktus, izcīnot iespēju spēlēt trešo setu. Tajā lielākoties dominēja mājinieces, galotnē izcīnot panākumu ar 15:12 un visā mačā ar 2-1 (21:19, 20:22, 15:12).

Kā nākamie laukumā devās vieni no vīru turnīra galvenajiem favorītiem, mājinieki Reinders Numerdors un Kristians Varenhorsts, kuriem pretī stājās Karlos Eskobars un Davids Vargas no Salvadoras. Kā jau tas bija gaidāms, tad salvadorieši ilgi pieredzējušajiem nīderlandiešiem pretī nespēja turēties. Līdz tehniskajam pārtraukumam rezultāta starpība turējās divu līdz trīs punktu diapazonā, bet tad Numerdors ar Varenhorstu veica izšķirošo izrāvienu, izcīnot panākumu ar 21:13.

Otrā seta sākumā mājinieki uzreiz ieguva trīs punktu pārsvaru, drīz vien to palielinot līdz pieciem punktiem (8:3). Salvadoras duets nespēja rasts pretargumentus pretinieku spēlei, zaudējot punktu pēc punkta. Tā rezultātā Numerdors ar Varenhorstu atkal atstāja pretiniekus uz 13 punktiem, sākot pasaules čempionātu ar uzvaru - 2-0 (21:13, 21:13).

Sestdien, plkst. 14:00 pēc Latvijas laika savu pirmo cīņu šajā pasaules čempionātā aizvadīs arī Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, kuri F grupas spēlē mērosies spēkiem ar krieviem Jaroslavu Koškarjevu un Dmitriju Barsuku.

Izmantotie resursi:FIVB Beach Volleyball World Championship The...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801