10.02.2014. 20:01
Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) pašlaik septītās labākās bilances īpašniece Hjūstonas "Rockets", kas guvusi piecas uzvaras pēc kārtas, šonakt Minesotā cīnīsies ar Kevina Lava pārstāvēto "Timberwolves" vienību. Mača sākums plkst. 3.00 pēc Latvijas laika.

Ja Kevina Makheila vadītajai Hjūstonas "Rockets" (bilance 34-17, 5.v. Rietumu konferencē) komandai izdevies izcīnīt piecus panākumus pēc kārtas, tad Minesotas "Timberwolves" (24-27, 11.v. Rietumu konferencē) nācies piedzīvot trīs zaudējumus pēc kārtas.

Piecu uzvaru sērijas laikā hjūstoniešiem izdevies pieveikt "Spurs", "Mavericks", "Cavaliers" un "Bucks" vienības. Tiesa, uzvara Milvokī sestdien ar 101:95 tika izcīnīta grūtā cīņā, par spīti tam, ka "Bucks" komandai pašlaik ir stabila pēdējā vieta līgā (9-41).

"Mēs neuzbrukām visu spēli tā, kā mums vajadzēja," kritisks pret savas komanda parādīto sniegumu uzbrukumā bija Dvaits Hovards, kurš guva 27 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, sasniegdams 33. "double-double" šosezon.

Spēle sestdien gāja kā pa kalniem. Kad līdz puslaikam beigām bija jāspēlē vēl 1:20 minūtes, "Rockets" bija 15 punktu pārsvars, savukārt trešās ceturtdaļas vidū Milvoki vienība sadeldēja deficītu līdz trim punktiem. Tad hjūstoniešiem trešās ceturtdaļas noslēgumā atkal izdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru (+14), bet, kad līdz pamatlaika beigām bija atlicis spēlēt mazāk par minūti, "Bucks" bija pietuvojušiem līdz trim punktu atstatumam. Tiesa, mača izskaņā "Rockets" izdevās noturēt pārsvaru un neizlaist uzvaru no rokām.

Džeremijs Lins, kurš vidēji mačā šosezongūst 13,5 punktus, uzvaru sērijas laikā trīs reizes pamanījies gūt 18 punktus. Arī Milvko grozā Lins sameta 18. Tikmēr panākumu sērijas laikā Hovards bijis par 7,4 punktiem rezultatīvāks nekā sezonā vidēji, gūdams 26,2 punktus pēdējos piecos mačos.

Hjūstonas vienība pēdējās četrās spēlēs vidēji guvusi 111,5 punktus, savukārt "Timberwolves" triju zaudējumu sērijas laikā vidēji savā grozā ielaidusi 107,0 punktus. Komandu pirmajā šīs sezonas savstarpējā duelī, kas 23.novembrī norisinājās "Rockets" laukumā, pārāka ar 112:101 izrādījās mājiniece. Hovards tajā mačā guva vien 11 punktus, tiesa, hjūstonieši realizēja 17 no 31 izmestā tālmetiena. Ārons Brukss un Patriks Beverlijs pa diviem kopumā realizēja 11 no 15 izmestajiem trejačiem. Tovakar laukumā savainojuma dēļ gan neizgāja Džeimss Hovards.

Minesotai divās no pēdējām trim spēlēm savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt komandas līderis Kevins Lavs. Viņš nespēlēja ne trešdien pret Oklahomsitijas "Thunder" (97:106), ne pret sestdienas cīņā pret Portlendas "Trail Blazers", kad "Timberwolves" piedzīvoja zaudējumu ar 117:110. Paredzams, ka šīs nakts spēlē spēka uzbrucējs varēs palīdzēt savai komandai.

Lavs, kurš 23.novembra spēlē Hjūstonas grozā sameta 27 punktus, pēdējos sešos mačos vidēji guvis 31,5 punktus un izcīnījis 15,5 atlēkušās bumbas. Lai arī Lavs, visticamāk, dosies laukumā, Minesotai gaidāmajā cīņā nevarēs palīdzēt savainotais aizsargs Kevins Martins un centrs Nikola Pekovičs. Jāuzsver, ka Lavs, Martins un Pekovičs gūst teju 60% no 105,6 punktiem, ko "Timberwolves" šosezon gūst vidēji mačā.

Sestdienas mačs pret Portlendu īpaši veiksmīgs izvērtās Rikijam Rubio, kurš guva 25 punktus, sasniegdams karjeras rekordu. Rubio kontā bija arī deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt Čeiss Badingers sasniedza sezonas rekordu, gūdams 19 punktus.