12.06.2015. 21:04

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Sēžot uz ziediem klātām klavierēm, Lady Gaga nodziedāja Džona Lenona "Imagine", taču ceremonijas lielākā daļa bija veltīta Azerbaidžānas vēsturei, kas tika atainota vizuāli krāšņos priekšnesumos. Divas stundas ilgušās ceremonijas režisors bija Dimitrs Papaioans, kurš pārraudzīja arī 2004.gada Atēnu olimpisko spēļu atklāšanas pasākumu.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās 6000 sportistu, bet tribīnēs līdzās Azerbaidžānas prezidentam Ilhamam Alijevam bija Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs, kā arī 35 citu valstu vadītāji.

Pirmoreiz tik vērienīgā pasākumā atklāšanas parādē piedalījās Kosova, kas tika nesen tika uzņemta SOK. Savukārt Armēnijas pārstāvji izpelnījās skaļu ūjināšanu. Azerbaidžānas un Armēnijas attiecības arvien ir saspringtas Kalnu Karabahas reģiona dēļ, kur aprīlī risinājās abu pušu bruņotas sadursmes ar bojāgājušajiem un ievainotajiem.

Ar atklāšanu sākās pirmo reizi rīkots pasākums, kas ilgs 16 dienas, pulcējot 50 valstu sportistus. Taču sacensību sportiskais līmenis nebūs visaugstākais, jo daļā sporta veidu nepiedalīsies meistarīgākie atlēti. Naftas resursiem bagātā Azerbaidžāna iztērēja apmēram miljardu eiro, lai sarīkotu spēles, kas celtu valsts starptautisko prestižu. Taču Azerbaidžānas valdībai jāuzklausa arī apsūdzības par cilvēktiesību pārkāpumiem, ko Alijevs novēvēja par Rietumu centieniem politizēt Eiropas spēles.Brocēnu sporta centrs, SIA Brocēnu sporta centrs, SIA Ezera 1, Brocēni, Brocēnu n., LV-3851
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties