21.09.2013. 19:33
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē sestdien savā laukumā ar rezultātu 6:1 (2:0, 3:1, 1:0) sagrāva Latvijas uzbrucēja Aināra Podziņa pārstāvēto Podoļskas Vitjaz vienību.

Latvijas kluba labā divus vārtus guva Pols Šekura, bet pa reizei precīzi bija Marcels Hosa, Mets Robinsons, Oskars Cibuļskis un Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr Vitjaz rindās izcēlās Vladimirs Malevičs.

Tāpat Dinamo komandas rindās KHL līmenī debijas šajā cīņā piedzīvoja uzbrucējs Andris Siksnis un aizsargs Edgars Siksna.

Mača ievadā komandas ar īpašu aktivitāti neizcēlās, bet bīstamākais metiens padevās Andrim Džeriņam. Pēc tam rīdzinieki īsā laikā tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trim Vitjaz hokejistiem, tomēr to paguva izbaudīt vien 17 sekundes, jo apšaubāms noraidījums tika tika piešķirts Vitālijam Pavlovam. Atlikušajā laikā pie viena vīra pārsvara Dinamo uzbruka ļoti aktīvi, taču teicami vārtos darbojās viesu vārtsargs Jūhans Baklunds.

Pēc atgriešanās pilnos sastāvos laukumā izpaudās ievērojams Dinamo komandas pārsvars, kas atnesa pelnītus pirmo gūtos vārtus - 12.minūtē pēc pagrieziena ļoti veikls metiens padevās Hosam. Pēc gūtajiem vārtiem mājinieki tika vēl pie vairākām labām iespējam izcelties, taču aktīvāk uzbrukumā sāka darboties arī viesi, sagādājot pirmās galvassāpes Dinamo vārtsargam Mīkaelam Telkvistam. Tas gan neliedza iniciatīvu saglabāt mājiniekiem, kuri trīs minūtes pirms trešdaļas beigām panāca 2:0 savā labā - pēc pagrieziena veiksmīgi meta aizsargs Robinsons. Atlikušajā laikā rīdzinieki varēja gūt arī trešos vārtus, bet otrā laukuma galā visi viesu centieni ātri atspēlēties tika neitralizēti.

Otro trešdaļu Dinamo komanda sāka ļoti veiksmīgi, divu minūšu laikā panākot jau 3:0 savā labā - pēc acīgas Pavlova piespēles spēcīgi ripu vārtos raidīja Cibuļskis, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Tiesa, neilgi pēc tam diskutablā situācijā ar 5+20 minūšu noraidījumu līdz spēles beigām tika sodīts Kristaps Sotnieks. Lai atgūtu vienus vārtus, viesiem bija nepieciešamas divas no piecām vairākuma minūtēm, kad pēc vairākiem rikošetiem precīzs bija Malevičs. Arī nākamajās minūtēs Vitjaz komanda uzbruka ļoti bīstami, taču Telkvists bija savu uzdevumu augstumos un palīdzēja mājiniekiem sagaidīt mazākuma beigas.

Trešdaļas vidū Dinamo komanda otro reizi mačā tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trim un šoreiz spēja gūt vārtus, kad ar meistarīgu plaukstas metienu izcēlās Ņiživijs. Arī viņam tie bija pirmie gūtie vārti šosezon. Atlikušajā vairākuma laikā tuvu gūtiem vārtiem bija Miks Indrašis, bet uzreiz pēc tam noraidīts tika Pavlovs. Rīdziniekiem divās mazākuma minūtēs klājās ļoti smagi, tomēr vārtu drošība tika nosargāta. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos iniciatīva atkal pārgāja mājinieku pusē, kas trešdaļas izskaņā atnesa arī piektos gūtos vārtus - pēc Vojteha Polāka un Indraša piespēlēm eleganti ar nūjas neērto pusi izcēlās Šekura.

Trešās trešdaļas ievads aizritēja ļoti mierīgā spēlē un vien pāris izteiktām cīņas epizodēm. Pirmajās desmit minūtēs laukumā nenotika nekas ievērības cienīgs, bet otrajā trešdaļas pusē viesu cerības uz kādu vārtu atgūšanu izjauca biežie noraidījumi. Pirmajā reizē Vitjaz komanda mazākumu izturēja, bet uzreiz pēc tam "Dinamo" tika pie vēl vienas vairākuma iespējas, kuru vārtu guvumā pārvērta Šekura.

Arī nākamās divas minūtes laukuma saimnieki pavadīja vairākumā, tomēr šoreiz rezultāts palika nemainīgs, savulaik atlikušajā laikā abas komandas centās gūt vēl kādus vārtus.

Kā zināms, 21 gadu vecais Podziņš iepriekšējās trīs sezonās spēlēja Dinamo komandā, bet pagājušās sezonas vidū pārcēlās uz Vitjaz. Šosezon pie rezultativitātes punktiem viņš vēl nav ticis.

Sezonas pirmajos četros mačos rīdziniek tika pie četrām uzvarām, taču pēc tam sekoja divas neveiksmes pēc kārtas - vispirms pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 Maskavā nācās piekāpties turienes CSKA, bet pēc tam Rīgā tika atzīts Kazaņas Ak Bars pārākums ar 1:3.

Tomēr jau nākamajā mačā ceturtdien pret divkārtējiem Gagarina kausa ieguvējiem Maskavas Dinamo, ko pārstāv latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums, bet trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, tika gūta emocionāla uzvara pēcspēles metienu sērijā ar 3:2. Vēl pāris sekundes līdz pamatlaika beigām rezultāts vēstīja 1:2 par sliktu rīdziniekiem, tomēr Šekura ar precīzu metienu sekundi pirms beigu sirēnas izlīdzināja rezultātu.

Ceturtdienas mačā rīdzinieku sastāvā debitēja čehu uzbrucējs Polāks, kurš bija viens no uzvaras kaldinātājiem, realizējot savu pēcspēles metienu.

Rīdzinieki Rietumu konferences tabulā ieņem otro vietu ar izcīnītiem 18 punktiem astoņos mačos. Tikmēr Vitjaz vienība, kas savulaik bija pazīstama ar rupjo spēles stilu, tikusi pie trim uzvarām un deviņiem punktiem, kas Rietumu konferences kopvērtējumā dod astoto vietu.

Četru mājas spēļu sērija tiks noslēgta pirmdien, kad Rīgas Dinamo tiksies ar Ņižņijnovgorodas Torpedo, ko vada Latvijas speciālists Pēteris Skudra.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa