11.10.2016. 20:18

, LSM.LV - Sports

Precīzs viesiem bija arī Koltons Giliss, bet Gints Meija iesaistījās visos trijos rezultatīvajos uzbrukumos un veica trīs rezultatīvas piespēles.

Nonākot pirmajā trešdaļā zaudētājos ar 1:3, "Dinamo" otrajā perioda rezultātu līdzsvaroja un centās tikpat rezultatīvi turpināt arī pēc pārtraukuma, bet veiksmīgāki bija mājinieki, pretuzbrukumā iemetot vēl vienus vārtus, ar ko pietika uzvarai.

Vēl nebija nospēlētas piecas minūtes, kad "Severstaļ" jau bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Igors Magogins paspēja neērtā pozīcijā ieķeksēt ripu tīklā, savukārt Maksims Truņevs skaitliskā vairākuma izspēlē ar metienu tālajā stūrī otro reizi pārspēja Jakubu Sedlāčeku. Taču līdz trešdaļas vidum vairākumā rezultatīvi nospēlēja arī rīdzinieki, un Šags ar spēcīgu metienu no iemetiena apļa rezultāta starpību samazināja. Pārtraukumā laukuma saimnieki gan devās ar divu vārtu pārsvaru, jo 12 sekundes pirms perioda beigām atkal bija rezultatīvi vairākuma izspēlē, kad Jurijs Trubačevs vārtu priekšā pielaboja ripas lidojumu.

Teicama izspēle gandrīz līdz tukšiem vārtiem "Dinamo" izdevās otrā perioda vidū, un Šags pēc Ginta Meijas piespēles guva savus otros vārtus. Latvijas komanda vairāk uzbruka un otrās trešdaļas beigās panāca neizšķirtu - "Severstaļ" pasivitāti vārtu priekšā izmantoja Giliss.

Arī pēdējo periodu viesi sāka aktīvi, taču vairākkārt iekrita uz pretuzbrukumiem un Dmitrijs Kagarļickis viens pret vienu apspēlēja Sedlāčeku. "Dinamo" turpināja koncentrēt spēkus uzbrukumā, turpretim "Severstaļ" radās arvien jaunas prettriecienu iespējas, kas palika neizmantotas. Pēdējās minūtēs laukuma saimnieki noturējās aizsardzībā un "Dinamo" nepalīdzēja arī Sedlāčeka aizstāšana ar laukuma spēlētāju.

Izbraukuma turpinājumā "Dinamo" ceturtdien spēlēs Sanktpēterburgā pret līgas līderi SKA un sestdien Maskavā pret CSKA, kas ieņem otro vietu gan Rietumu konferencē, gan līgas kopvērtējumā. Nākamā mājas spēle "Dinamo" būs 17.oktobrī pret Maskavas "Spartak".

Ar 18 spēlēs gūtiem 11 punktiem un četrām uzvarām Latvijas klubs turnīra tabulā ir pēdējā vietā. Pirms došanās izbraukumā Rīgas "Dinamo" pirmoreiz sezonā uzvarēja divās spēlēs pēc kārtas, pārspējot Jaroslavļas "Lokomotiv" (3:2 pēcspēles metienos) un Maskavas apgabala "Vitjaz" (4:0).

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.