15.12.2015. 07:55
Brīvdienās Inčukalnā notika pēdējās atklātās pauerliftinga sacensības 2015. gadā. Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma savus spēkus pārbaudīja 170 sportisti, pārspējot vairākus Latvijas rekordus.

Latvijas čempionāts Inčukalnā notika 12. un 13. decembrī, pulcējot sportistus no 27 komandām. Sacensībās veselīgu konkurenci radīja arī Lietuvas atlēti. Sportistus un līdzjutējus sagaidīja Inčukalna novada un mūzikas skolas pūtēju orķestris, kas svinīgi atklāja Latvijas čempionātu. Drīz pēc tam svaru stieņa spiešanai guļus gatavojās 24 dāmas, kuras sacentās piecās svara kategorijās. Rīgas Celtniecības koledžas studente Tatjana Tokareva kļuva par rekordisti jauniešu un junioru grupā svara kategorijā līdz 63 kg, uzspiežot 71 kg smago svaru stieni. Sportiste izcīnīja arī 2. vietu absolūtajā vērtējumā pēc Vilksa punktiem, ņemot vērā sportista svaru un uzspiestos kilogramus. Ieviņa Liģere (līdz 84 kg) no „Madonas SCK” grupā izcīnīja 1. vietu ar rezultātu 85 kg. Agnija Bērziņa (līdz 72 kg) pievarēja 75 kg un ierindojās 3. vietā.

Līdz ar pēdējiem sieviešu piegājieniem svaru stieņa spiešanai guļus gatavi bija arī seniori. Guntis Apse (līdz 74 kg) no Valmieras smagatlētikas kluba „Spēka Pasaule” uzstādīja jaunu Latvijas rekordu senioru grupā virs 40 gadiem, uzspiežot 137,5 kg. Sacensībās par absolūti spēcīgāko senioru šajā vecuma grupā kļuva Arvis Balodis (virs 120 kg), kuram svaru stieņa smagums bija mērāms 225 kg un jaunā rekordā. Lietuvietis Rolandas Markaitis (līdz 120 kg) no „Kursenai LT” izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 215 kg. Turpat līdzās turējās Jurijs Zubaničs (virs 120 kg) no Valmieras kluba „Spēka Pasaule”, izcīnot 3. vietu ar uzspiestajiem 207,5 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem arī jauns rekords. Tas pieder Sergejam Burilovam (līdz 83 kg) no komandas „Atlētika”. Sportists uzspieda 150 kg, kā arī kļuva par 3. vietas ieguvēju starp absolūti labākajiem atlētiem šajā grupā. Vytautas Berzinskas (līdz 105 kg) no „Kursenai LT” sacensībās pacēla 185 kg un izcīnīja 1. vietu. Vladimirs Kovaļskis no „Vikings PL” (līdz 120 kg) kļuva par 2. vietas ieguvēju ar rezultātu 175 kg.

Starp senioriem virs 60 gadiem Aizkraukles sportists Dainis Reinholds (virs 120 kg) 2015. gada pauerliftinga sezonu noslēdza ar jaunu rekordu, uzspiežot 200 kg. Sportists kļuva arī par absolūti spēcīgāko grupā. Jānis Lasmanis (līdz 83 kg) no Jelgavas kluba „Apolons” ar rezultātu 138 kg arī pārspēja Latvijas rekordu un ierindojās 2. vietā pēc absolūtā vērtējuma. Trešais spēcīgākais bija Jānis Babris (līdz 120 kg) no komandas „Rembate”, uzspiežot 162,5 kg. Vienīgais sportists vecuma grupā virs 70 gadiem bija Valdis Alksnītis (virs 120 kg) no Jēkabpils Sporta centra. Brašais seniors uzspieda 180 kg smago svaru stieni.

Tuvojoties vakaram sāka iesildīties vīri. Šajā grupā valdīja sīva konkurence 27 sportistu vidū. Vairākkārt bija centieni labot Latvijas rekordus, bet diemžēl nesekmīgi. Savukārt ne reizi vien līdzjutējus aizrāva uzliktais ripu daudzums uz svaru stieņa. Māris Juzups (līdz 120 kg) no Valmieras „Spēka Pasaule” sacensībās uzspieda pat 230 kg, kļūstot par absolūti spēcīgāko. Gints Reinholds (līdz 93 kg) no Aizkraukles Sporta centra palika 2. vietā ar rezultātu 190 kg. Raimonds Liepiņš (līdz 83 kg) ierindojās 3. vietā, uzspiežot 185 kg.

Noslēdzoties pirmajai sacensību dienai, tika apbalvotas spēcīgākās komandas. Dāmu konkurencē 1. vietas kausu izcīnīja „Rembate”. Senioru grupā labākā bija „Bauska”, bet vīru grupā Valmieras smagatlētikas klubs „Spēka Pasaule”.

Svētdien, 13. decembrī, Inčukalna Sporta komplekss uzņēma jauniešus līdz 18 gadiem un juniorus līdz 23 gadiem. Uzspiestie 89 kg nesa jaunu rekordu Vladimiram Sašinam (līdz 53 kg) no Rīgas 37. vidusskolas. Starp jauniešiem absolūti labākais sportists bija Aizkraukles Sporta centra atlēts Oļegs Kudrjavcevs (līdz 105 kg), uzspiežot 165 kg. Godpilno 2. vietu izcīnīja Uldis Ķiploks (līdz 105 kg) no „Gulbenes K.S.P.” ar rezultātu 160 kg. Lietuvietis Rokas Damkus no komandas „Kursenai LT” ierindojās 3. vietā, paceļot 137,5 kg.

Junioru vecuma grupā Marks Riekstiņš (līdz 105 kg) ar rezultātu 190 kg izcīnīja 1. vietu. Artūrs Karjavčenko (līdz 120 kg) no kluba Valmieras „Spēka Pasaule” sacensībās pacēla 195 kg, taču ierindojās 2. vietā. Sergejs Timofejevs (līdz 74 kg) no komandas „Pļaviņas” palika 3. vietā ar rezultātu 155 kg. Gan jauniešu, gan junioru grupā 1. vieta komandu cīņā pieder lietuviešiem „Kursenai LT”.

Sacensību rezultāti pieejami Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Decembrī vēl notiks slēgtās klubu sacensības un Valmieras skolas jauniešu čempionāts. Par gaidāmajām sacensībām 2016. gada pauerliftinga sezonā aicinām sportistus sekot līdzi Latvijas Pauerliftina federācijas mājas lapā.

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule”. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Inčukalna novada dome, SIA „Z Truck”, pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals veikals.sp.lv/.

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:Didzis LapiņšSacensību direktorsMob. tālr. + 371 26 432 026