20.01.2014. 17:37

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Līdz šim bija zināms, ka Latvijai pienākas divas automātiskās vietas, ko saņemtu Arvis Liepiņš un Inga Daukšāne, bet pēdējos startus ļoti sekmīgi aizvadīja arī Paipals, iekļūstot starp olimpiskā saraksta 300 labākajiem sportistiem un pats iegūstot vietu uz Sočiem. Noprotams, ka Paipals ranga trīssimtniekā iekļuvis kā pēdējais.

Tāpat FIS apstiprinājusi, ka Latviju Sočos pārstāvēs pieci kalnu slēpotāji, kas, visticamāk, būs Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Agnese Āboltiņa un Lelde Gasūna.

Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010. gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Latvijas kalnu slēpošanas izlases treneris Dinārs Doršs, lielākajai slodzei Olimpiādē būs pakļauts Rode, kuru pieteiks startam nobrauciena, supergiganta, milzu slaloma, slaloma un iespējams arī superkombinācijas disciplīnās, bet Āboltiņa tiks pieteikta dalībai supergiganta, milzu slaloma un slaloma sacensībām. Tikmēr Zvejnieks, Onskulis un Gasūna tiks pieteikti dalībai milzu slaloma un slaloma disciplīnās.

Doršs gan uzsvēra, ka galējie lēmumi sportistu pieteikšanai attiecīgajās disciplīnās tiks pieņemti uz vietas Sočos, izvērtējot visus apstākļus. Tāpat pašlaik nav zināms, vai, piemēram, Rodem pietiek ieskaites punktu dalībai superkombinācijas disciplīnā.

Līdz ar to, ja pēdējā brīdī nenotiks lieli pārsteigumi, Latviju Soču olimpiskajās spēlēs nākamajā mēnesī pārstāvēs 58 sportisti deviņos sporta veidos. Pagaidām vēl oficiāli nav apstiprināta skeletonistes Leldes Priedulēnas dalība un bobsleja komandas rezervista vieta.

Neoficiāla informācija liecina, ka par bobsleja komandas pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa stūmējiem tiks izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis. Paredzams, ka bobsleja rezervists tiks iekļauts olimpiskās delegācijas kopējā sastāvā.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs, viņu aprēķini liecina, ka Priedulēna ir tikusi pie olimpiskās ceļazīmes. Starptautiskā federācija ir informēta, ka latviete ir izpildījusi visus nacionālos un starptautiskos atlases kritērijus, kas teorētiski viņai ļauj iegūt kādu no divām brīvajām olimpisko dalībnieču vietām. Pēdējais vārds šajā jautājumā gan ir Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (FIBT), no kuras galīgā atbilde tiek gaidīta pirmdien vai otrdien.

Otrdien risināsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēde, kurā pēc federāciju iesniegtajiem sarakstiem tiks apstiprināta Latvijas delegācija.

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010. gadā Latvijas delegācijā bija 59 sportisti.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23. februārim. Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties