06.05.2015. 15:13

Latvija zaudējusi visās trīs līdz šim aizvadītajās spēlēs - 1:6 ar Kanādu, 2:4 pret Čehiju un 1:8 ar Zviedriju. Iemestās četras ripas ir viens no vājākajiem, bet ielaistās 18 - pats vājākais rādītājs turnīrā. Jāņem gan vērā, ka nākamās četras spēles ir pret sava kalibra pretiniekiem - Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju.

Šveices hokejisti sāka ar negaidītu 3:4 zaudējumu pēcspēles metienos austriešiem, sekoja nervozs 3:1 ar Franciju, trešo ripu raidot jau tukšos vārtos, bet otrdienas vakarā ar 1:0 spraigā mačā apspēlēti vācieši. Līdz spēlei ar Latviju atlika mazāk nekā 24 stundas, kamēr latvieši kopš sakāves pret zviedriem atpūtušies teju divas diennaktis. Arī tas var izrādīties izšķirošs faktors laukumā.

Kapteinis Kaspars Daugaviņš punktus guvis katrā spēlē, kopumā trīs (2+1), esot rezultatīvākais Latvijas izlasē. Trīs (1+2) punkti arī viņa maiņas partnerim Laurim Dārziņam. Šveicei (vārtu attiecība 7:5) pa trim punktiem aizsargam Romānam Josi (1+2) un uzbrucējam Damjēnam Brunneram (0+3), bet divi vārti uzvaras ripas pret Vāciju autoram Denisam Hollenštainam. Vietu vārtos dala Leonardo Dženoni un Reto Berra - ja pirmais divos mačos ar Franciju un Vāciju kopumā kapitulējis tikai vienu reizi, otrais bija vārtos zaudējumā austriešiem. Nedrīkst aizmirst pieredzējušo NHL aizsargu Marku Štraitu - Šveices kapteinim šis 37 gadu vecumā ir jau 13.elites čempionāts.

Latvijas vārtos pārliecinošs līderis ir Edgars Masaļskis, kuram nu būs iespēja uzlabot pret lielvalstīm krietni pabojāto statistiku (4.97 ripas un 86,17% atvairītu metienu vidēji spēlē). Laikraksts Diena ziņo, ka sastāvā atgriezīsies uzbrucējs Mārtiņš Cipulis. Paredzams, ka spēles sākumā nemainīga paliks maiņa: Kaspars Daugaviņš - Andris Džeriņš - Lauris Dārziņš, taču nav izslēgts, ka arī šajā trijniekā, kas pagaidām ir labākais Latvijas izlasē, tiks izdarīta izmaiņa. Pārāk daudz labas izdevības ir izšķērdējis Džeriņš, tāpēc Daugaviņš varētu tikt novirzīts centra uzbrucēja postenī, bet pa malu varētu izmēģināt jauno Rodrigo Ābolu, kuram ir itin labas vārtu gūšanas iemaņas. Spēli gan, visticamāk, iesāks maiņa: Cipulis - Ābols - Roberts Bukarts. Jau iepriekšējā mačā tika izmēģināts virknējums: Miķelis Rēdlihs - Jānis Sprukts - Miks Indrašis.

Pēc neatkarības atjaunošanas elites grupā komandas ir tikušās deviņas reizes, un tikai vienu reizi (!) 2009. gadā Bernē bullīšos ar 2:1 uzvarēja Latvija, vēsta Diena. Tajā spēlē Masaļskis atvairīja 38 no 39 metieniem. Identiska statistika Edgaram bija 2014. gada olimpiādē, kad mūsējie pirmajā spēlē piekāpās Šveicei ar 0:1. Pēc tam jau kvalifikācijas spēlē Masaļskis atvairīja 32 no 33 metieniem un Latvija uzvarēja ar 3:1, iesoļojot olimpiskajā ceturtdaļfinālā pret Kanādu. Vēl noteikti jāpiemin pēdējā spēle pagājušajā pasaules čempionātā Minskā, kad tikai zaudējums 2:3 (bija arī 0:3) Šveicei liedza mūsējiem pēc ilgāka pārtraukuma sasniegt ceturtdaļfinālu. Šāds scenārijs, visticamāk, var būt aktuāls arī šoreiz - ja Šveici neuzvarēsim, ceturtdaļfinālam pat ar panākumiem trīs atlikušajās spēlēs var vairs nepietikt.

Latvija A grupā joprojām ir vienīgā izlase, kas trijos mačos pie punktiem un uzvarām nav tikusi. Līdere ir Kanāda (maksimālie 9 punkti), seko Zviedrija (8), šveicieši (7), Čehija (4), Vācija un Francija (pa 3), Austrija (2). Atgādināsim, ka ceturtdaļfinālu sasniegs grupas četras labākās komandas, bet pēdējā eliti atstās.