23.09.2013. 20:25
Piedāvājam apskatu par Portugāles, Ukrainas, Krievijas, Nīderlandes, Turcijas un šoreiz arī Beļģijas līgu spēlēm. Turcijā nepabeigts slavenais Stambulas derbijs, Nīderlandē un Beļģijā smagas neveiksmes čempionēm "Ajax" un "Anderlecht".

Portugāles čempionātā 5. kārtā pirmos punktus zaudējusi čempione „Porto”, kas izbraukumā nospēlēja 2:2 ar „Estoril”, kas gan pagājušajā sezonā ieņēma 5. vietu, gan arī šobrīd ieņem šo pozīciju. Rezultatīvais „Porto” kolumbietis Džeksons Martiness 66. minūtē deva komandai vadību, tomēr „Estoril” 81. minūtē izrāva 2:2. Jāpiebilst, ka „Estoril” pirms tam 1:1 panāca, pateicoties rupjai tiesneša kļūdai nozīmēt 11 metru soda sitienu, kaut Portu spēlētājs ar roku nospēlēja ārpus soda laukuma.

Iespēju tabulā panākt „Porto” neizmantoja „Sporting” (tiesa, Lisabonas komanda savu spēli aizvadīja agrāk), mājās nospēlējot 1:1 ar „Rio Ave”, viesiem izlīdzinot 72. minūtē. Toties starp „Porto” un „Sporting” iespraukusies jaunā vicelīdere „Braga”. Savukārt uz 4. pozīciju, atpaliekot no „Porto” tikai par trim punktiem, pacēlusies vicečempione „Benfica”, kurai Oskara Kardoso gols 73. minūtē deva 1:0 panākumu pret „Vitoria de Guimaraes”.

Nīderlandes čempionātā pēc 0:4 Čempionu līgā pret „Barcelona” vēl vienu graujošu zaudējumu ar tādu pašu rezultātu piedzīvoja čempione „Ajax”, kas šoreiz netika galā ar vicečempioni PSV. Pārtraukumā komandas devās pie 0:0, bet 2. puslaikā… visu varat aplūkot video. Tieši šī iespaidīgā uzvara PSV ļāvusi pārņemt vadību turnīrā, jo sākuma negaidītā līdere „Zwolle” piedzīvojusi otro zaudējumu pēc kārtas. „Ajax” ieņem tikai 7. pozīciju, bet būtībā tabula vēl ir ļoti blīva un pat tikai 8.-9. pozīcijā esošās „Feyenoord” un „AZ Alkmaar” no PSV atpaliek tikai par pieciem punktiem.

Ukrainas čempionāta tabulā joprojām neierasta aina – nu jau kādreizējie flagmaņi „Shakhtar” un „Dynamo” ir ārpus trijnieka, arī pēc 10. kārtas. Tiesa, šajā 10. kārtā abas uzvarēja – „Shakhtar” ar 3:0 „Vorskla”, bet „Dynamo” izmocīja 1:0 pret „Karpaty”, iesitot vien 84. minūtē.

Toties vadošajā trio ir „Metalist”, „Dnipro” un „Chernomorets” – arī tām visām šajā kārtā uzvaras. Vissmagāk gāja „Dnipro”, kas ielaida 1. minūtē, bet, rezultātam esot 2:2, uzvaru izrāva 75. minūtē (3:2). Tikmēr Grigorčuka „Chernomorets” izcīnīja jau 7. uzvaru pēc kārtas un šajā kārtā pirmais panākums ar lielāku vārtu starpību nekā +1 (3:1). Līderei „Metalist” viesos Simferopolē ar „Tavrya” pēc puslaika 0:0, bet smailes uzbrucējs Marko Devičs pēc pārtraukuma iesita divus vārtus, palīdzot „Metalist” uzvarēt ar 3:0.

Krievijas čempionātā Maskavas „Spartak” galvaspilsētas derbijā ar 3:0 sakāva Aleksandra Cauņas Maskavas CSKA. Savukārt „Zenit” pēc sausa 1. puslaika viesos ar 4:0 sagrāva „Rostov”, vārtus gūstot Danī, Andrejam Aršavinam, Halkam un Viktoram Faizuļinam. Tagad CSKA, „Spartak” un „Zenit” ir vienāds punktu skaits un tikai par punktu atpaliek 4. pozīcijā esošā „Lokomotiv”.

Turcijas čempionātā skandāls – pārtraukts „Besiktas” un „Galatasaray” derbijs brīdī, kad bija atlicis spēlēt nieka divas minūtes. Tobrīd „Galatasaray” bija vadībā ar 2:1, taču tiesnesis noraidīja tās spēlētāju Melo, un fani metās laukumā, liedzot pabeigt maču… Citā spēlē „Fenerbahce” pēc zaudējuma 1. kārtā nu jau guva ceturto uzvaru pēc kārtas (4-0-1) izvirzoties 2. vietā – 4:0 mājās pret „Elazigspor”.

Beļģijas čempionātā izspēlētas astoņas kārtas, un ar perfektu 8-0-0 bilanci turnīru turpina "Standard Liege", kas pagājušajā sezonā ieņēma vien 4. vietu. Par četriem punktiem atpaliek "Club Brugge", kam arī nav zaudējumu (6-2-0), savukārt Beļģijas pārstāve Čempionu līgā "Anderlecht" ar 5-0-3 ierindojas vien 5. vietā ar deviņu punktu deficītu no līderes. Svētdien 8. kārtas mačā "Anderlecht", kas Čempionu līgas grupā 1. kārtā viesos zaudēja "Benfica" (0:2), cieta pazemojumu tieši pret "Club Brugge" - viesos 0:4.

Spied uz pogu "Vairāk", lai redzētu visus nedēļas nogales rezultātus!